Express-Miejski.pl

Oszustwa „na kuriera”. Policja apeluje o ostrożność

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Oszuści szukają nowych metod na wyłudzenie pieniędzy. Ostatnimi czasy coraz popularniejsza staje się metoda „na kuriera”. Policjanci apelują o ostrożność.

Działanie oszustów w tym przypadku jest bardzo proste. Pukają do drzwi i informują o tym, że właściciel mieszkania zakupił jakąś rzecz. Częstym gadżetem jakim posługują się oszuści jest książka telefoniczna. Nakazują zapłacenie kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych za przesyłkę i informują o konsekwencjach, jakie mogą grozić w przypadku jej nieodebrania i braku uiszczenia opłaty.

Ofiarami oszustów padają głównie starsze osoby, które dla „świętego spokoju” płacą za rzekomo zamawiany towar, obawiając się konsekwencji. Policja apeluje: w przypadku, gdy jesteśmy pewni, że nic nie zamawialiśmy, pod żadnym pozorem nie decydujmy się na uiszczenie opłaty. Przedmioty najczęściej oferowane przez „kurierów” są w rzeczywistości znacznie tańsze. Nie dajmy się oszukać i ostrzegajmy najbliższych.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Oszustwa „na kuriera”. Policja apeluje o ostrożność

    2018-09-30 11:54:38

    gość: ~Tomasz96

    ostatnio dodany post

    Jak dla mnie to wyraz bezsilności naszego społeczeństwa. Bo zamiast znaleźć to, co chcielibyśmy kupować, musimy decydować się na udział w jakichś loteriach, które i tak niewiele dają. Szkoda, że ludzie nie mają świadomości, że zakupy mogą zrobić w internecie, gdzie koszt przesyłki za pobraniem jest bardzo przystępny i jeszcze na tym oszczędzą. Warto edukować ludzi na ten temat.

REKLAMA