Express-Miejski.pl

Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

Nagrody fot.: Bożena Sołtysik / owls.bielawa.pl

W sobotę 7 listopada w Dzierżoniowie odbył się oficjalny bankiet bielawskiej drużyny footballu amerykańskiego OWLS z okazji zakończenia sezonu PLFA 2009.

Zawodnicy przybyli ze swoimi przyjaciółmi świętować swój sukces, a gośćmi specjalnymi byli Burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel, Zastępca Burmistrza Mariusz Pach, redaktor „Słowa Sportowego” Aleksander Łoś oraz redaktor TV Sudeckiej Kamil Nowak. Jako że Express Miejski jest wielkim kibicem bielawskich sów nie mogło tam zabraknąc także naszej przedstawicielki.

Sezon PLFA 2009 został podsumowany, a bilans OWLS’ów wynosi 5 wygranych i 4 przegrane, co daje im zaszczytne 4 miejsce w kwalifikacji ogólnej. Tak, drużyna z Bielawy jest 4 w całej Polsce, to ogromny sukces.

Uroczystość , jak ta w sobotę odbyła się po raz pierwszy, a uczestnicy byli świadkami tworzenia nowej tradycji. Wszyscy byliśmy tam z jednego ważnego powodu- łączy nas football. OWLS to jedyny taki klub sportowy w okolicy, a fakt, że od (stosunkowo niedługiego czasu) jego powstania zrobił aż takie postępy jest naprawdę godny podziwu. Można tutaj zacytować prezesa drużyny: „Można? Można.”

Prezes Bielawa OWLS Przemysław Klinger: „Tegoroczny sezon jest ogromnym sukcesem. Nikt nie nazwie nas już klubem dobrym organizacyjnie, ale słabym sportowo.  Nasze miasto i nasz region to jedyne miejsce, gdzie taka rewolucja sportowa ma miejsce.”

Trener drużyny Bielawa OWLS Paweł Kaźmierczak: „ To był sezon upadków i wzlotów. Football jest jak życie-upadasz, ale musisz się podnieść. Traciliśmy przeciętnie 17,5 punktów za mecz, w całym sezonie 17,2 punktów na mecz. Sezon regularny to 133 punkty, a cały 173 punkty. W całym sezonie mieliśmy średnio 19,5 punktów za mecz.”

Burmistrz miasta Bielawa  Ryszard Dźwiniel: „Tak pozytywnie zakręconych ludzi jak wy nigdy nie widziałem. Bywałem na meczach, podziwiam was i dziękuję za promocję naszego miasta i wprowadzenie sportu, który robi furorę! Nasz stadion od dawna nie pamięta tyle ludzi ile jest ZAWSZE na waszych meczach, będziemy was wspierać. Tworzycie naprawdę świetną drużynę, gratuluje. Chcieliśmy wam kupić coś związanego z footballem w prezencie na zakończenie tego sezonu, ale zauważyłem, że to nie jest taka łatwa rzecz, dlatego deklaruję, że kupimy wam już niedługo za określone pieniądze sprzęt.  Chcemy, żeby football był numerem jeden w Bielawie.”

Póki co, zawodnicy mają teraz w pełni zasłużony urlop. Pierwszy trening kondycyjny odbędzie się 9 stycznia 2010. Planowane są także prezentacje w szkołach (gimnazjach oraz liceach) w celu rekrutacji  zawodników i odbędą się one 1-4 grudnia 2009.  Rekrutacja oraz testy odbędą się 12, 19, 26 grudnia.
Wyświetlono także nagranie najlepszych akcji sezonu, które możecie zobaczyć tu:

Prezentacja najlepszych zawodników oraz wręczenie nagród specjalnych, statuetki wręczył Burmistrz, a otrzymali je:

Tomasz Toporowski – Rookie of the year (Najlepszy debiut)
Paweł Sołtysiak – Most improved player (Zawodnik, który najbardziej rozwinął swoje umiejętności)
Łukasz Jędrzejak – Najlepszy zawodnik special team
Krzysztof Pawlaczek – Najlepszy zawodnik ofensywny
Tomasz Mieczkowski – Najlepszy zawodnik defensywny.

Trenerom, zawodnikom oraz wszystkim fanom bielawskich sów życzymy równie udanego (a może nawet lepszego) sezonu 2010!
RAZ, DWA, TRZY- OWLS!

Sylwia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA