Express-Miejski.pl

Kierowcy, zapinajcie pasy! 17 marca wzmożone kontrole

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Jutro dolnośląscy policjanci na terenie województwa przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod nazwą „Pasy”.

Podczas akcji funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. W momencie uczestniczenia w wypadku to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar wypadków drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także urządzeń przeznaczonych do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Działania pn. „Pasy” będą miały na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego poważnych konsekwencji, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Akcja przeprowadzona zostanie w godzinach od 6 do 22. Przypominamy, że od 1 stycznia za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy grozi mandat w wysokości 300 zł.

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA