Express-Miejski.pl

Rusza 44. Rajd Świdnicki Krause

Zdjęcie z 43 Rajdu Świdnickiego Krause fot.: Zbigniew Warzyński / em24.pl

Już dziś startuje 44. Rajd Świdnicki-KRAUSE, 1. Runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

14 kwietnia w Wieży Ratuszowej na Rynku w Świdnicy odbyła się Konferencja Prasowa, w której uczestniczył wiceprezydent Miasta Świdnica – Szymon Chojnowski, przedstawiciele Promotora Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Dominika Tajner-Wiśniewska, Stefan Karnabal, załogi rajdowe: Łukasz Habaj i Jacek Spentany, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, Paweł Krysiak i Paweł Gacek. W spotkaniu uczestniczył także Dyrektor Rajdu – Roman Grygianiec.  

Rajdowe emocje są już na najwyższym poziomie, a w Świdnicy czuć niezwykłą atmosferę zbliżającego się święta rajdowego. Jak podkreślał wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski Rajd Świdnicki-KRAUSE to największe wydarzenie w roku i dzięki niemu znacząco zwiększa się ruch turystyczny, a także zainteresowanie naszym regionem. - Jest to najlepsza reklama dla naszego miasta - podkreślał.

Walkę od samego początku Rajdu zapowiadają Łukasz Habaj i Grzegorz Grzyb. Zawodnicy rywalizujący w Fordach Fiesta R5 zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji i wymagającej szybkiej trasy, ale liczą na wspaniałe widowisko podczas 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Czują się dobrze przygotowani do startu i liczą na duże zainteresowanie kibiców i zaciętą walkę na odcinkach specjalnych. Paweł Krysiak i Paweł Gacek zadebiutują za kierownicą Forda Fiesty R2. Ten start jest dla nich niezwykle ważny, bo Rajd Świdnicki-KRAUSE to ich domowa impreza, a każdy kilometr przejechany nowym autem będzie niezwykle cenny.

Dominika Wiśniewska-Tajner i Stefan Karnabal zapowiedzieli intensywne działania Promotora, który zamierza mocno popularyzować cykl Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowością jest aplikacja na urządzenia mobilne: RALLY4NOW, relacje z rajdów wrócą także do ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Pierwsze efekty zobaczymy już podczas 44. Rajdu Świdnickiego-KRAUSE.

sm. / Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rusza 44. Rajd Świdnicki Krause

  2016-04-15 11:49:40

  sm. / Express-Miejski.pl

  Już dziś startuje 44. Rajd Świdnicki-KRAUSE, 1. Runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

 • 2016-04-15 23:26:20

  gość: ~ja

  ale bełkot

 • 2016-04-17 11:46:31

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Dokładnie.

  Cytacik z tzw. artykułu:
  "Jak podkreślał wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski Rajd Świdnicki-KRAUSE to największe wydarzenie w roku i dzięki niemu znacząco zwiększa się ruch turystyczny, a także zainteresowanie naszym regionem. - Jest to najlepsza reklama dla naszego miasta - podkreślał."

  Banda debili jarająca się autkami, to największe wydarzenie roku w Świdnicy ?

  Od lat się zastanawiam, dlaczego dla czyjegoś hobby, ruch w mieście zostaje zablokowany, a ulice pozamykane dla ruchu ?

  Zrozumiałbym, gdyby od tego zależało być albo nie być dla mieszkańców miasta, ale zamykać ruch, dla kilku durniów, którzy chcą się pościągać autkami robiąc przy tym smród i hałas ?
  Przecież to czystej krwi idiotyzm.

  Oczywiście nie mam nic do pań i panów chcących sobie szybko pojeździć, ale ... niech to robią gdzieś poza miastem, gdzie nikomu nie zablokują ruchu, a smród i hałas nie będzie przeszkadzał.
  Jeśli ktoś jest miłośnikiem tego typu "rozrywki", to pofatyguje się poza miasto.

REKLAMA