Express-Miejski.pl

Pierwsza ładowarka Tesli w Polsce zainstalowana w Kostomłotach

Tesla w Kostomłotach fot.: www.p0prad.pl i www.fb.com/p0prad

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Cztery urządzenia uruchomiono pod koniec kwietnia. Stało się to dzięki porozumieniu PKN Orlen z Tesla Motors. W tym roku w kraju pojawi się jeszcze 6 takich stacji.

Ładowarki Supercharger umożliwiają szybkie ładowanie samochodów Tesla Model S i Model X. Tesla Motors, jako jedyny producent na świecie tworzy w pełni elektrycze samochody. "Pełny bak" - dający zasięg 460 km - wymaga podłączenia do prądu na 75 minut. To o wiele lepszy wynik, aniżeli ładowanie na zwykłych stacjach, czy przy pomocy domowych gniazdek. Dla porównania: 30 minut podłączenia do ładowarek Tesli przekłada się - według producenta - na 270 km jazdy, natomiast gdybyśmy ładowali auto przez pół godziny, ale w domu, moglibyśmy przejechać raptem 27 km.

Warto dodać, że używanie superładowarek dla posiadaczy samochodów Tesla w wersji z baterią 85 kWh jest zupełnie darmowe i nielimitowane. Użytkownicy modeli 60 kWh  - aby "tankować" za darmo - składając zamówienie na auto muszą  dopłacić 2.500 dolarów (ok. 10.000 zł)

Jako ciekawostkę można podać, że 1 maja właściciele sześciu samochodów Tesla pojawili się w tym samym czasie w Kostomłotach. Jak się okazuje to 1/5 wszystkich tego typu aut w Polsce. 

Tesla Motors to amerykański producent samochodów. Właścicielem firmy jest Elon Musk, biznesmen który pierwsze duże pieniądze zdobył jako współtwórca PayPala. Obecnie jego działalność to głównie Tesla MotorsSpaceX - firma zajmująca się lotami kosmicznymi oraz SolarCity działająca w branży energii fotowoltaicznej oraz magazynowania energii.

akme

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pierwsza ładowarka Tesli w Polsce zainstalowana w Kostomłotach

  2016-05-04 08:09:56

  akme

  Cztery urządzenia uruchomiono pod koniec kwietnia. Stało się to dzięki porozumieniu PKN Orlen z Tesla Motors. W tym roku w kraju pojawi się jeszcze 6 takich stacji.

 • 2016-05-04 10:37:35

  gość: ~elektryk

  Ciekawe kiedy w Polsce powstanie pierwszy dystrybutor i serwis tych aut. Wiadomo obecny Model S i Model X Tesli kosztują krocie ale Model 3, który będzie sprzedawany w przyszłym roku kosztuje około 100tys PLN a to już jest kwota dostępna dla Polaków.

 • 2016-05-04 10:40:39

  gość: ~danielm

  prawda, choc Berlin jest calkiem blisko, pod warunkiem ze samochod nie zepsuje sie na tyle ze nie da sie dojechac

 • 2016-05-04 10:45:38

  gość: ~Wawa

  Jeśli dystrybutor będzie w W-wie a ty z wroc to is tak lepiej na berlin uderzyć

 • 2016-05-04 11:01:03

  gość: ~elektryk

  ostatnio dodany post

  A to prawda, chyba muszę się zapisać na Model 3 :) Znając życie pewnie do odbioru będzie w 2018 roku, przez te kilka miesięcy może bolączki wieku dziecięcego zostaną usunięte.

 • 2016-05-04 10:39:15

  gość: ~daniel

  o tej oplacie za superchargery to juz mogliscie nie wspominac. 60KW Tesle to jedne z pierwszych w produkcji, wtedy o SC jeszcze nikt nie myslal i od 2 lat nie mozna nawet takiej kupic. Wszystkie Tesle produkowane od 2 lat maja darmowy, dozywotni dostep do SC bez ograniczen z delikatna sugestia by uzywac ich tylko w dlugodystansowych wycieczkach a nie jako stale zrodlo pradu

REKLAMA