Express-Miejski.pl

Wygraj bilety na noc z Carmen! Konkurs ESK i Expressu Miejskiego

Carmen, Opera Wroclawska fot.: M.Grotowski

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Express Miejski zapraszają do udziału w konkursie.

Mamy dla Was 4 podwójne bilety na Hiszpańską Noc z Carmen - zarzuela show, które odbędzie się w dniu 18 czerwca (sobota) o godz. 22 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu z udziałem ponad 30-tysiecznej widowni. Spektakl trwać będzie ok. 2 godzin bez przerwy.

Spektakl przygotowują wybitni realizatorzy polscy i hiszpańscy: Waldemar Zawodziński – reżyser i scenograf odnoszący znaczące sukcesy w Polsce i za granicą, Ignacio García – hiszpański reżyser specjalizujący się w spektaklach zarzueli i odnoszący wielkie sukcesy w całej Europie i Ameryce Łacińskiej, prof. José Gabriel López Antuñano – wybitny znawca tego gatunku sztuki, dyrygent Tomasz Szreder, kostiumolog Małgorzata Słoniowska, choreograf hiszpański Manuel Segovia, polscy choreografowie Janina Niesobska i Bożena Klimczak, dyrygent i kierownik chóru Opery Wrocławskiej Anna Grabowska-Borys – koordynator wszystkich zespołów chóralnych.

Widowisko jest oparte na fabule i muzyce opery „Carmen” G. Bizeta wraz ze słynną habanerą i sequidillą oraz toastem torreadora. Akcja rozgrywa się w Sewilli. W akcie drugim w hiszpańskiej tawernie odbywa się szampańska zabawa, na którą Carmen wraz z właścicielem tawerny zapraszają znakomitych gości, tj. gwiazdy światowych scen muzycznych, a wśród nich laureatów Grand Prix Konkursu Placido Domingo na najlepszych wykonawców zarzueli.

W show  będzie uczestniczyć 500 wykonawców: orkiestra, chór, balet, soliści Opery Wrocławskiej, zespoły flamenco z Madrytu, zespół Teatru Zarzuela z Madrytu, wrocławskie chóry akademickie, zespoły chóralne i taneczne z Dolnego Śląska, orkiestry dęte (wrocławska policyjna, górnicza, KGHM), konie andaluzyjskie Karoliny Wajdy wykonujące hiszpańskie tańce, a także tańczące konie wrocławskiej straży miejskiej.

W czasie pokazu zarzueli wystąpią także, prócz znakomitych śpiewaków, hiszpańscy tancerze-soliści specjalizujący się w tańcach flamenco i zarzueli z towarzyszeniem światowej sławy wirtuozów gitary i mandoliny. W finale widowiska, w którego tle odbywa się corrida ze zwycięskim Escamillo, będziemy świadkami dramatycznego spotkania pomiędzy Carmen i Don José.

W widowisku oprócz wspaniałych kostiumów i pięknej scenografii będą użyte wspaniałe efekty specjalne,  projekcje multimedialne, filmy i niezwykłe światła.

Co trzeba zrobić, aby zdobyć bilety?

Wystarczy zobaczyć nasz krótki filmik udostępniony na Facebooku [podgląd poniżej].

Następnie wysłać do nas maila na adres: konkurs@em24.pl z odpowiedziami na trzy pytania:

1. Kto skomponował tango, które słychać na nagraniu?

2. Jaki jest jego tytuł?

3. W jakim filmie główni bohaterowie tańczą, gdy w tle słychać dokładnie ten konkretny utwór? (wystarczy jeden tytuł filmu)

Mała podpowiedź: Wspomniane tango zostało skomponowane w 1935 roku. Jednym z bohaterów filmowych, który je zatańczył, jest ekscentryczny, niewidomy oficer armii USA.

--------------------------------

Nagrody główne - podwójne bilety na Hiszpańską Noc z Carmen - otrzymają: 3, 6, 9 i 12 osoba, która wyśle do nas email z poprawnymi odpowiedziami. 

W tytule maila podaj: Carmen, a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu!

Konkurs trwa do czwartku 16 czerwca, do godziny 16.

em

REKLAMA