Express-Miejski.pl

"Bezpieczna droga do szkoły". Akcja dolnośląskiej policji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: ers

Dziś mamy ostatni dzień wakacji, a już jutro uczniowie wrócą z dwumiesięcznego odpoczynku w szkolne mury. 

Z początkiem roku szkolnego ruszają ogólnopolskie działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły". Dolnośląscy policjanci podjęli już działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie idąc na zajęcia szkolne. - Funkcjonariusze przeprowadzają od kilku dni lustrację dróg w rejonach placówek oświatowych, zwracając uwagę na stan oznakowania w tych miejscach. Jednocześnie przypominamy, że każdy opiekun, rodzic jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły - informuje zespół prasowy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze kontrolują przede wszystkim stan oznakowania przejść dla pieszych, a także rozmieszczenie znaków pionowych i poziomych. - W trakcie działań policjanci pionów ruchu drogowego oraz prewencji będą pilnować bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze obejmą nadzorem drogi w rejonach szkół podstawowych - informuje zespół prasowy i dodaje, że oprócz kontroli na przejściach dla pieszych, policjanci zwrócą uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do szkół. 

- Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy - podsumowują funkcjonariusze.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • "Bezpieczna droga do szkoły". Akcja dolnośląskiej policji

  2016-08-31 12:33:03

  em

  Dziś mamy ostatni dzień wakacji, a już jutro uczniowie wrócą z dwumiesięcznego odpoczynku w szkolne mury. 

 • 2016-09-07 13:23:52

  gość: ~Ania

  ostatnio dodany post

  Moj komentarz nie ma nic wspolnego z artykulem, chcialam sie zapytac redakcji czy w Klodzku i okolicy nic sie ciekawego nie dzieje, czy redakcyjni reporterzy przebywaja jeszcze na urlopie, ze artykuly sa stare?

REKLAMA