Express-Miejski.pl

Młodzi radni i ich stanowisko wobec ostatnich wydarzeń na arenie politycznej

Młodzi radni podczas sesji fot.: MSWD

Stanowisko radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wobec ostatnich wydarzeń w parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej.

My, niżej podpisani, radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, chcemy wyrazić swoje zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami, które w naszym odczuciu nie są zgodne z poprawnym funkcjonowaniem parlamentu. Jednocześnie chcemy podkreślić swoją apartyjność. Jako instytucja reprezentująca młodzież naszego województwa, nie opowiadamy się, po żadnej ze stron konfliktu politycznego. Musimy jednak zaznaczyć, że w demokratycznym państwie prawa, pewne standardy funkcjonowania muszą zostać zachowane.

Naszą uwagę zwróciły m.in:

 • Bezpodstawna decyzja Marszałka Kuchcińskiego o usunięciu posła Szczerby z obrad Sejmu RP podczas jego wystąpienia.
 • Chaotyczne przeniesienie obrad sejmu na salę kolumnową.
 • Zablokowanie przez Straż Marszałkowską posłom opozycji wejścia na salę kolumnową, w której odbywało się posiedzenie Sejmu RP.
 • Złamanie artykułu 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Blokowanie posłom opozycji dojścia do prezydium.
 • Sporna kwestia faktu posiadania kworum niezbędnego do odbycia się głosowania.
 • Niemożność zweryfikowania wyników głosowania, z uwagi na brak możliwości zastosowania systemu elektronicznego.
 • Podpisywanie list obecności przez posłów opcji rządzącej po zakończeniu obrad sejmu.

W naszym sprzeciwie wobec łamania prawa, nie możemy również pominąć niezadowolenia spowodowanego zaprezentowaną przez Panią Minister Zalewską reformą edukacji. Za członkami Rady Dzieci i Młodzieży, funkcjonującej przy ministerstwie edukacji, apelujemy do Prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy likwidującej gimnazja. Przypominamy tylko, iż według badań, największe poparcie wobec reformy edukacji występuje wśród seniorów, najmniejsze natomiast wśród grupy ludzi do 24 roku życia, czyli tych osób, które same uczęszczały do gimnazjum. To bulwersujące, że interesy partyjne przedkładane są nad dobro młodych Polaków - przyszłości naszego kraju.

Apelujemy - w sprawach dotyczących młodzieży - słuchajmy młodzieży!

 

Radni oraz Honorowi Radni

Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Magdalena Sutkowska, Gabriela Drozd, Weronika Jazy, Bartłomiej Babiński, Jan Pabisiak, Sandra Korchowiec, Daniel Misiek, Jakub Janowiak, Marcel Doğan Pursch, Kacper Szwed, Tomasz Świerczyńśki, Radosław Przybylak, Marcin Ławniczak, Anna Nosal, Gabriela Basz, Norbert Gajek, Natalia Smoleń, Marcin Muraszko, Jacek Marek, Jakub Derwich, Paweł Brusiło, Brajan Woźniak, Adam Pach.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Młodzi radni i ich stanowisko wobec ostatnich wydarzeń na arenie politycznej

  2016-12-19 20:57:57

  Młodzieżowy Sejmik Wojewódz

  Stanowisko radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wobec ostatnich wydarzeń w parlamencie Rzeczpospolitej Polskiej.

 • 2016-12-20 18:27:52

  gość: ~stanley

  Młodzi zaprotestowali bo z PO startowali , młodzi widocznie za młodzi . Podpalanie Polski aprobują i zapałkami się bawią . Gdy może dorośniecie to może normalnośc i Polski spokój docenicie !Demokratyczne wybory wam się nie podobają bo od koryta oderwani jesteście i UBeków bronicie bo ich w rodzinie macie ! Podpalajcie podpalajcie gdy podpalicie sami ta biedę odczujecie !!

 • 2016-12-20 19:46:34

  gość: ~peło

  dzieci bez pojęcia, niech wyjdą na ulice jak ich przełożeni każą i niech zaczynają robić fikołki

 • 2016-12-20 19:51:28

  gość: ~pisior

  zarzekała się żaba błota a sama w nie lezie - tacy młodzi jesteście apartyjni jak platforma nie skorumpowana a co do ostatnich wydarzeń w naszym parlamencie to totalna degrendolada świadcząca o wielkim braku kultury i jakichkolwiek zasad moralnych - alimenciarze wszystkich krajów łączcie się... alimenciarz KIJOWSKI

 • 2016-12-20 20:31:48

  gość: ~Ha ha

  Co ormowcy ? Zatęskniło się za kcpzpr i za komuną co ? Haha ! Spokojnie jeszcze rok działalności i Jarosław Polske zbaw powróci do starych ustrojów ! Bogu dziękujcie że młodzież za was protestuje ! Co kiedyś Ormowcy mówili do młodych jak wychodzili na ulice protestowac ?! ,,Po co sie wpiepszacie ! Pewnie ktos wami kieruje !" A skoro wy tacy obrońcy partii jedynej slusznej Pis to co jeszcze Piotrowicz robi w sejmie ! A własnie ! Przestancie ogladac TVPis to moze przejrzecie na oczy !

 • 2016-12-22 09:34:55

  gość: ~JA

  BRAWO!!!

 • 2016-12-21 18:30:31

  gość: ~pradziadek

  Bezpardonowy atak pisiorów na młodych. Mnie w młodości też próbowano prostować kręgosłup, że mam popierać jedyną i słuszną przewodnią siłę narodu. Swoimi wpisami chcecie robić to samo. Jak możecie ich przymierzać do alimenciarzy i ubeków.

 • 2016-12-22 09:35:29

  gość: ~JA

  BRAWO!!!

 • 2016-12-26 21:34:51

  gość: ~prapradziadek

  a jak alimenciarz mateuszek i generał zamazgały mogą nas uczyć demokracji -jeden nie płaci na własne dzieci a drugi sukinkot w stanie wojennym widział kulturalne wydarzenie

 • 2016-12-26 22:41:32

  gość: ~zen

  a tobie poprancu ,demencjo jaką znowu krzywde stan wojenny wyrzadził kombatant styropianowy następny,namnożyło sie was ostatnio jak wszy w przedszkolu

 • 2016-12-27 10:50:00

  gość: ~Maria

  Młodzi politycy nauczyli się grzecznosci i kultury od starszych.Przypomina mi to kulturę przyniesioną w 1945 r(socjalistyczną), ale nie przedwojenną (burżuazyjną)

 • 2017-01-20 14:40:06

  gość: ~stańczyk

  Młodzież nie grzeszy spostrzegawczością, albo jest pod wpływem POlitruków.Co nastąpiło po sławetnych słowach posła Szczerby "Kochany panie marszałku...."?,bo to wam umknęło.Odpowiedź:GROMKI RECHOT Z ŁAW OPOZYCJI.Pytanie z czego śmiali się posłowie opozycji i czy przypadkiem nie starali się naruszyć powagi urzędu marszałka sejmu?.Innymi słowy ośmieszyć.Pan marszałek wykazał się adekwatnym poczuciem humoru i wyrzucił posła Szczerbe na zbity pysk.A reszta to nie argumenty tylko tzw.POpierdółki.Więcej koncentaracji i samodzielnego logicznego myślenia wam nie zaszkodzi.Polecam sok z aronii

 • 2017-01-21 08:42:27

  gość: ~grzegorz

  niestety młodzież jeszcze w Polsce nie rozróżnia wyborów pomiędzy kpiną, obłudą i złem a tym co naród wybrał !!

 • 2017-01-22 09:38:59

  gość: ~Igor Zamorski

  ostatnio dodany post

  Młodzi , wykształceni do koryta przystawieni.
  O koryto się bojący
  Piszący co im każą oficerowie prowadzący.

REKLAMA