Express-Miejski.pl

Reprezentant Polski pomaga Tosi! Wylicytuj reprezentacyjną koszulkę „Ziela” z autografem

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ząbkowiczanin Piotr Zieliński przekazał na licytację swoją reprezentacyjną koszulkę. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc chorej Tosi z Sieroszowa.

Licytacja odbywa się na facebookowym profilu Klaudii Andrukianiec - mieszkanki Sieroszowa. Aby wziąć udział w licytacji wystarczy kliknąć TUTAJ i w komentarzu podać cenę za koszulkę. Licytacja kończy się 22 grudnia o godz. 21, a obecnie cena za koszulkę Piotra Zielińskiego z autografem sięgnęła kwoty 1.5 tys. zł.

Nie tak dawno odbyła się licytacja koszulki Pawła Zielińskiego - starszego brata Piotra, który obecnie jest zawodnikiem ekstraklasowego Śląska Wrocław. Szczęśliwym posiadaczem koszulki za kwotę 2 tys. zł został Piotr Zbyl.

Tosia Dołyk jest mieszkanką Sieroszowa. Urodziła się 2 października bieżącego roku z wagą 2650g i miarą 53 cm. Po porodzie oceniona została na 10 punktów w skali Apgara, co oznacza, że stan dziewczynki po urodzeniu był bardzo dobry. Po trzech dniach od urodzenia Tosia i jej mama zostały wypisane do domu. Nic nie wskazywało na to, że dziewczynka będzie zmagała się z tak poważnym problemem jak wada serduszka. Dopiero po kilku dniach na wizycie u pediatry pani doktor usłyszała nietypowe szmery i skierowała Tosię do kardiologa, a ten natychmiast do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu na Oddział Kardiologii Dziecięcej.

Tam po wielu konsultacjach postawiono diagnozę - Tetralogia Fallota w nieco skomplikowanej postaci - tak nazywa się fachowo wrodzona wada serduszka Tosi. W uproszczeniu oznacza to, że krew płynie przez cienkie naczynia krwionośne, które niewystarczająco dotleniają organizm.

Lekarze tamtejszego szpitala poinformowali rodziców Tosi, że wada ta jest na tyle skomplikowana, że do tej pory żaden lekarz z Polski nie zdecydował się jej operować. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest profesor Carotti z kliniki w Rzymie. Tylko on podejmuje się operacji tak małych i skomplikowanych serduszek. Według lekarzy Tosia musi zostać zoperowana, zanim skończy swój pierwszy rok życia. Wcześniej natomiast czeka ją zabieg cewnikowania serduszka oraz wiele innych badań potrzebnych do ocenienia jej dokładnego stanu.

Warunkiem operacji jest brak nadciśnienia płucnego i pokrycie kosztów operacji. Dlatego też rodzice Tosi potrzebują pomocy w zebraniu pieniążków na obecne leczenie, późniejszą operację i rehabilitacje.

Osoby chcące bezinteresownie pomóc chorej dziewczynce mogą to uczyć poprzez przekazanie dowolnej sumy pieniążków na konto Stowarzyszenia „Integracja” z dopiskiem „Dla małej Tosi” Poprawnie wypełniony przelew powinien zawierać adres darczyńcy oraz dane stowarszysznia:

Stowarzyszenie "INTEGRACJA" 
ul. 1 Maja 15, 57-200 Ząbkowice Śląskie
nr konta bankowego Stowarzyszenia: 65 9533 0004 2001 0013 8703 0001-dopisek: „Dla małej Tosi”

sm. / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA