Express-Miejski.pl

W przyszłym roku będziemy mieli 115 dni wolnego

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Rok 2017 będzie obfitował w dni wolne, zwłaszcza grudzień. Jak dobrze zaplanować urlop? Pierwszy długi weekend będzie już za kilka dni.

6 stycznia czyli Święto Trzech Króli przypada przyszłym roku w piątek - trzy dni wolnego bez żadnego urlopu. Niestety na kolejny dłuższy weekend będziemy musieli poczekać aż do kwietnia.

Święta Wielkanocne przypadające na kwiecień dostarczą nam jeden dodatkowy dzień wolny. Chodzi o Poniedziałek Wielkanocy, który wypada 17 kwietnia. W kolejnym miesiącu czeka nas długi majowy weekend. Święto Pracy wypada w poniedziałek - w ten sposób mamy wydłużony weekend bez konieczności brania urlopu. Święto Konstytucji 3 maja będzie w środę. Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu (2 maja) to zyskujemy pięciodniowy weekend. Jak dodamy do tego jeszcze dwa kolejne dni - czwartek i piątek - zyskujemy aż tydzień wolnego.

W czerwcu również możemy mieć więcej dni na odpoczynek. Tradycyjnie w czwartek będzie Boże Ciało, które wypadnie 15 czerwca, co oznacza, że przy wybraniu jednego dodatkowego dnia urlopu (piątek 16 czerwca) zyskujemy czterodniowy weekend.

Gorzej zapowiada się okres wakacyjny. Jedyną okazją do wydłużonego wypoczynku będzie Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia wypada w przyszłym roku we wtorek, więc ponownie musimy poświęcić jeden dzień na dłuższy weekend.

Wszystkich Świętych będzie w środę. Jednak mamy dobrą wiadomość. Pracownikom w tym roku za Święto Niepodległości, które wypada w sobotę przysługuje inny dzień wolny.

Niezwykle obiecująco przedstawia się tegoroczny grudzień i święta Bożego Narodzenia. Wigilia wypada w niedzielę, za to pierwszy i drugi dzień świąt to kolejno poniedziałek i wtorek. Oznacza to czterodniowy czas wypoczynku bez konieczności brania urlopu. Jeśli zdecydujemy, że potrzebujemy więcej wolnego to wystarczy wziąć trzy dni (od 27 do 29 grudnia). Wtedy do pracy wrócimy dopiero 2 stycznia we wtorek, bowiem Sylwester wypada w niedzielę.

Podsumowując w 2017 roku przepracujemy 250 dni, a 115 będzie wolnych.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W przyszłym roku będziemy mieli 115 dni wolnego

  2016-12-30 22:31:45

  anbo

  Rok 2017 będzie obfitował w dni wolne, zwłaszcza grudzień. Jak dobrze zaplanować urlop? Pierwszy długi weekend będzie już za kilka dni.

 • 2016-12-31 13:50:49

  gość: ~Moni

  Skoro 2 stycznia 2018 wypada we wtorek, to SYLWESTER będzie w NIEDZIELĘ, a nie w poniedziałek ;)

 • 2016-12-31 17:14:56

  gość: ~ale siara

  ostatnio dodany post

  impreza się tu zaczęła wcześniej hihihi

REKLAMA