Express-Miejski.pl

Niebieski Wieloryb dotarł do Polski. Policja przestrzega: zwracajcie uwagę na zachowanie dzieci

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ostatnim czasie w internecie pojawiła się niebezpieczna gra działająca na zasadzie komunikatora „Niebieski Wieloryb” (Blue Whale Challenge) pochodząca z Rosji.

Adresowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat, podatnych na manipulacje, pozostających bez kontroli rodziców. Może spowodować nieodwracalną tragedię. W ostatnim czasie przez komunikator, śmierć w formie samobójstwa popełniło 200 osób. Dotychczas nie stwierdzono takich przypadków w Polsce.

Na czym polega gra?

- Uczestnik podaje swój numer telefonu i przez 50 dni dostaje określone zadania i polecenia do wykonania. Polegają głównie na zadawaniu sobie bólu. Gracz oprócz samookaleczeń nakłaniany jest m.in. do wstawania wcześniej rano i wchodzenia na krawędzie budynków, słuchania psychodelicznej muzyki i oglądania filmów z treściami sadystycznymi - przestrzegają policjanci.

Na wniosek policji facebookowy profil propagujący grę został usunięty przez administratora, ale pozostaje on na innych kanałach komunikacji internetowej. Rodziców młodych ludzi, którzy mogą być narażeni na wpływ takich form komunikacji, apeluje się, aby wzmożyli nadzór nad swoimi pociechami. Wszelkie incydenty mogące mieć związek z grą należy zgłaszać na policję.

mwinnik / Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA