Express-Miejski.pl

Jesteś klientem MasterCard i płaciłeś kartą lub wypłacałeś pieniądze z bankomatu? Sprawdź stan konta

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Uwaga posiadacze kart Mastercard! Sprawdźcie swoje konta. Jeśli w ostatnim czasie dokonywaliście płatności bezgotówkowej z konta mogło zniknąć wam więcej pieniędzy.

Do zdublowania płatności oraz wypłat z bankomatów dokonanych niektórymi kartami doszło na pewno 1 kwietnia na terenie całego kraju. Nie był to jednak prima aprillis, a błąd techniczny. Klienci mogą jednak spać spokojnie. Pieniądze niebawem zostaną zwrócone im na konto.

– Awaria została już usunięta. Obecnie wyjaśniamy przyczyny tego technicznego błędu. Jednocześnie intensywnie pracujemy nad identyfikacją wszystkich zdublowanych transakcji i ich korektą, aby konsumenci jak najszybciej otrzymali zwrot błędnie pobranych środków - możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez MasterCard. Nie wiadomo czy problemy techniczne występowały tylko pierwszego dnia kwietnia czy miały miejsce też w inne dni. Jest to sprawdzane.

Pieniądze zostaną zwrócone do 30 dni

MasterCard przeprasza za kłopot i jednocześnie zapewnia, że żaden z klientów nie straci swoich pieniędzy. Kiedy mogą spodziewać zwrotu pieniędzy na konto? Do 30 dni od wykonania transakcji. Może nastąpić to jednak znacznie szybciej. Wszystko jest zależne od poszczególnych banków, które będą odpowiedzialne za dokonanie zwrotu.

Biuro prasowe MasterCard podkreśla, że wbrew niektórym doniesieniom problem nie dotyczył wszystkich kart ani wszystkich transakcji. Skala zjawiska nie jest dokładnie znana, a osoby, których transakcje zostały podwójnie zaksięgowane, nie muszą składać indywidualnych reklamacji w swoich bankach. Środki zostaną zwrócone automatycznie na rachunek bankowy.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Jesteś klientem MasterCard i płaciłeś kartą lub wypłacałeś pieniądze z bankomatu? Sprawdź stan konta

    2017-04-08 10:48:27

    gość: ~krzysiek

    ostatnio dodany post

    tradycyjnie w sobote udalismy sie cala rodzina na wieksze zakupy. Po sprawdzeniu kont okazalo sie ze kazdemu z nas dwukrotnie sciagnieto sume naleznego rachunku. Nie wiem jak czesto i ile razy miala miejsce taka sytuacja . Mam ograniczone zaufanie do instytucji bankowych. Przetwarzają nasze dane nastepnie sprzedaja innym podmiotom gospodarczym( adres, tel. itp itd) bezprawna wypozyczka ,,awaria,, wykazala ze banki nie maja kontroli nad transakcjami a my nad wlasnymi kontami. Choc inny powie ,ze wykazala totalna kontrole banku nad naszymi srodkami ktore moze przekazac przelac gdzie chce i kiedy chce na dowolny rachunek. Np 500tys osob x 100zl daje kwote 50mln ktora mozna obrocic ,,legalnie,, przez 30 dni brawo!

REKLAMA