Express-Miejski.pl

Kierowcy mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić ile mają punktów karnych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

Dostałeś punkty karne i nie jesteś pewien ile ich masz na swoim koncie? Od 24 kwietnia możesz sprawdzić ile ich zebrałeś za wykroczenia drogowe bez wychodzenia z domu.

Do tej pory, aby sprawdzić liczbę posiadanych punktów karnych można było sprawdzić tylko na komisariacie policji. Jednak od dziś na portalu kierowcy mogą zweryfikować swój stan konta z punktami. E-usługa jest dostępna za darmo. - Prezentacja danych zawiera sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych - czytamy na portalu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

W bazie wykroczeń najpierw profil będą mieli jedynie kierowcy, którzy mają od 1 do 23 punktów karnych. Kierowcy, którzy nie mają żadnych punktów karnych trafią do systemu w czerwcu w 2018 roku.

Jak sprawdzić ile ma się punktów?

Najpierw trzeba założyć profil na portalu pz.gov.pl i potwierdzić swoją tożsamość w wybranym urzędzie. Profil można założyć przez internet za pomocą certyfikatu kwalifikowanego albo zewnętrznego dostawcy tożsamości (np. bank - obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci: PKO BP, Inteligo, ING, Envelo, Millennium Bank), albo sam wniosek wysyłamy przez internet, ale potwierdzamy założenie konta w urzędzie.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA