Express-Miejski.pl

Policja zagrała mecz charytatywny

Mecz w Jaworze fot.: policja

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Funkcjonariusze ze Środy Śląskiej, Strzelina, Ząbkowic Śląskich i innych miejscowości zagrali mecz dla 12-letniej Malwinki Kulewicz.

Ponad 24 tysiące złotych zebrano na „III Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej”. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 12-letniej Malwinki Kulewicz. Niedawno u dziecka zdiagnozowano śmiertelna chorobę o podłożu genetycznym tzw. chorobę Battena. Turniej odbył się w Jaworze. Wzięły w nim udział drużyny z komend policji z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, Góry, Jawora, Lubania, Polkowic, Strzelina, Środy Śląskiej, Ząbkowic Śląskich i Zgorzelca.

- Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Wydarzenie objęto patronatem honorowym przez minister Elżbietę Witek, wojewodę Pawła Hreniaka, marszałka Cezarego Przybylskiego i komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu – mówi Kordian Mazuryk, rzecznik policji w Jaworze.

Po turnieju przystąpiono do zakupu cegiełek i licytacji prowadzonych przez działaczki z komitetu społecznego „Skorupiakom mówimy nie”. Łącznie zebrano kwotę ponad 24 tys. zł przez co dwukrotnie pobito ubiegłoroczny rekord, kiedy uzbierano dwanaście tys. zł.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA