Express-Miejski.pl

Wzmożone kontrole na drogach. Przed rokiem na Dolnym Śląsku zginęły trzy osoby

Podczas ubiegłorocznego czerwcowego długiego weekendu tylko na drogach w województwie dolnośląskim doszło do 28 wypadków, w wyniku których zginęły 3 osoby, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 128 pijanych kierowców fot.: policja

Już od dzisiaj na drogach w całym kraju pojawi się więcej policjantów. Będą prowadzić wzmożone działania prewecyjno-kontrolne w związku z długim weekendem.

Kontrole na drogach mają na celu zapewnienie użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu. Szczególną uwagę podczas akcji „Bezpieczny weekend - Boże Ciało 2017” funkcjonariusze będą zwracać na te wykroczenia popełniane przez kierowców, które niejednokrotnie stają się przyczynami poważnych w skutkach wypadków drogowych m.in. niestosowanie się do obowiązujących przepisów i znaków, nadmierną prędkość lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także jazdę po alkoholu. W czwartek policjanci czuwać będą również nad bezpieczeństwem osób biorących udział w procesjach podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała.

Wzmożone działania na drogach Dolnego Śląska rozpoczęły się rankiem 14 czerwca i potrwają do późnych godzin wieczornych 18 czerwca. W planowanej akcji oprócz policjantów pionu ruchu drogowego, weźmie udział również wielu funkcjonariuszy pionu prewencji.

Celem głównym prowadzonej kampanii jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym po całym kraju. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności na drogach będą monitorować sytuację i dbać o płynność ruchu, a także natychmiast reagować na zachowania kierowców niezgodne z obowiązującymi przepisami.

Policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży. Podczas ubiegłorocznego czerwcowego długiego weekendu tylko na drogach w województwie dolnośląskim doszło do 28 wypadków, w wyniku których zginęły 3 osoby, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 128 pijanych kierowców.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA