Express-Miejski.pl

Mandatami karano pasażerów i kierowców

Akcję "Pasy" przeprowadzono na całym Dolnym Śląsku fot.: policja

Podczas akcji "Pasy" policjanci zwracali szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Zdaniem mundurowych pasy bezpieczeństwa najskuteczniej ratują życie. Jedną z głównych przyczyn śmiertelności i urazowości ofiar w wypadkach drogowych jest właśnie naruszenie przepisów dotyczących obowiązku korzystania z tych urządzeń, a także fotelików do bezpiecznego przewożenia maluchów.

- Podczas naszej akcji na ponad 1800 skontrolowanych pojazdów, niestety prawie pięćset osób zlekceważyło przepisy obowiązujące w tym zakresie. Po raz kolejny okazało się, że wielu kierowców lekceważy przepisy - informuje Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Głównym celem prowadzonych przez funkcjonariuszy akcji jest uświadamianie kierowcom o konsekwencjach, z jakimi muszą się liczyć w przypadku wypadku, gdy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz jak niebezpieczne jest nieprawidłowe przewożenie dzieci. Akcję "Pasy" przeprowadzono na całym Dolnym Śląsku.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA