Express-Miejski.pl

Trwa rekrutacja na III turnus służby przygotowawczej

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Patryk Cieliński

Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu prowadzi rekrutację na III turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

Czteromiesięczne szkolenie rozpocznie się 5 września, jednak wnioski można skłądać już teraz. Służba przygotowawcza umożliwia wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych wraz ze wszystkimi uprawnieniami i korzyściami z tego wynikającymi i daje szansę pełnienia służby w korpusie szeregowych zawodowych. 

Szkolenie w ramach służby przygotowawczej trwa do czterech miesięcy, a po jego odbyciu uzyskuje się prawo do posiadania stopnia wojskowego oraz tytułu żołnierza rezerwy. - Służba przygotowawcza będzie odbywać się w ośrodkach szkolenia i w jednostkach wojskowych. Na ochotników czeka szkolenie podstawowe, które jest jednakowe dla wszystkich. Obejmuje teoretyczne i praktyczne zajęcia. Przewidziane są także szkolenia specjalistyczne zależne od umiejętności żołnierzy - informują pracownicy wrocławskiej WKU.

- Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, jesteś osobą pełnoletnią, masz uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie byłeś/aś karany/a i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, nie zwlekaj i złóż swój wniosek do służby - zachęcają pracownicy.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA