Express-Miejski.pl

Ponad 4.2 tys. kierujących jechało niezgodnie z przepisami, a 67 osób straciło prawo jazdy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci na terenie województwa dolnośląskiego przeprowadzili kolejną akcję pn. „Prędkość”, ukierunkowaną na osoby łamiące przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali ponad 4.2 tys. pojazdów. Okazało się, że ponad połowa kontrolowanych kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. - Z uwagi na popełnienie wykroczeń, funkcjonariusze nałożyli 2307 mandatów karnych, z czego 67 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym - informuje Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.

Policjanci przypominają, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. - Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych - dodaje policjant.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz podkreślają, że tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

Dolnośląska Policja

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA