Express-Miejski.pl

Podsumowanie długiego weekendu. Policja: to było dość spokojnych pięć dni

Zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

Za nami długi sierpniowy weekend. Dla niektórych czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów pięć dni intensywnej pracy. Ile razy interweniowali?

W trakcie weekendu dolnośląscy policjanci przeprowadzili ponad 6 i pół tysiąca różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 349 osób oraz ujawnili 105 poszukiwanych osób.

Od piątku do wtorku na wojewódzkich drogach nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 158 nietrzeźwych kierujących. - Pięć dni długiego sierpniowego weekendu na dolnośląskich drogach przebiegło dość spokojnie. Mimo zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła znacząco od wskazań dobowych odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W tym czasie doszło na Dolnym Śląsku do 37 wypadków, w których 49 osób odniosło obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Co ważne, w okresie długiego weekendu nie odnotowano wypadków ze skutkiem śmiertelnym - informuje kom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W trakcie weekendu zatrzymano 158 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. 

em/KWP

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA