Express-Miejski.pl

W niedzielę wzmożone kontrole na drogach. Trwa policyjna akcja „Prędkość”

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

3 września od wczesnych godzin porannych na drogach Dolnego Śląska pojawiło się więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

To wszystko w ramach akcji „Prędkość”, która regularnie organizowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Policyjne działania prowadzone na terenie województwa dolnośląskiego pokazują, że mimo wielu kontroli na drogach nadal dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, powodowanych przez kierujących przekraczających dozwoloną, bezpieczną prędkość. Pomimo wielu apeli nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzają wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

Funkcjonariusze przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

- Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Wzmożone działania policyjne potrwają do późnych godzin wieczornych.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W niedzielę wzmożone kontrole na drogach. Trwa policyjna akcja „Prędkość”

  2017-09-07 11:14:35

  gość: ~kierowca

  ostatnio dodany post

  Panowie policjanci pilnują kierowców może by przypilnowali drogowców aby powycinali krzaki poczyścili pobocza rowy. Przykład droga Bardo Przyłęk- Kamieniec .W ogóle wjeżdżając z każdego
  kierunku na nasz powiat to widać dziurawe drogi i zarośnięte pobocza.Czy nie czas zmienić władze od dróg może to coś pomoże.

REKLAMA