Express-Miejski.pl

Bezpieczny 1 listopada na drogach Dolnego Śląska

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dzień Wszystkich Świętych na Dolnym Śląsku minął bezpiecznie. 1 listopada odnotowano tylko trzy wypadki i na szczęście odbyło się w nich bez ofiar śmiertelnych.

Dolnośląscy policjanci realizując działania w ramach tegorocznej akcji „Znicz” dbają o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach województwa i odwiedzających groby swoich bliskich. Głównym zadaniem mundurowych była pomoc w dotarciu na cmentarze. W tym czasie na drogach i w okolicach nekropolii służbę pełniło łącznie ponad tysiąc policjantów.

Ponadto policjaci przypominali pieszym o posiadaniu elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym i prowadzili wzmożone działania kontrolne na dolnośląskich drogach.

W ciągu całego dnia policjanci wyeliminowali z ruchu 18 nietrzeźwych kierujących, a od 27 października funkcjonariusze zatrzymali 116 osób, które mimo wielokrotnych apeli i ostrzeżeń wsiadły za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu.

Akcja „Znicz” trwa do 2 listopada. Nie oznacza to jednak, że w weekend policjanci rzadziej będą patrolować drogi i okolice cmentarzy. Część osób przedłużyło sobie okres wolnego i do domu planuje zjechać dopiero w niedzielę. Do tego czasu na drogach może występować wzmożony ruch, dlatego funkcjonariusze apelują o szczególną ostrożność i rozwagę.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA