Express-Miejski.pl

Blisko 23 tys. przedsiębiorców na Dolnym Śląsku nie odebrało listów z ZUS

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Na Dolnym Śląsku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwrócono prawie 23 tys. listów, które ZUS wysłał do przedsiębiorców z numerem indywidualnego konta bankowego.

Od początku 2018 roku na te konta przedsiębiorcy będą opłacali swoje składki ZUS. Ma być to rozwiązanie bardziej wygodne i mniej uciążliwe. Okazuje się jednak, że sporo przedsiębiorców nie odebrało listów, w których podany był indywidualny numer konta bankowego. Zakład będzie wyjaśniał powody zwrotów i starał się dotrzeć z informacją o numerze rachunku składkowego do osób, które nie odebrały korespondencji. 

- Jeżeli uda się nam ustalić, dlaczego list do nas wrócił, zrobimy ponowną wysyłkę listu z numerem konta – zapewnia Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – List zostanie wysłany, gdy stwierdzimy, że był np. błąd w adresie – dodaje rzeczniczka.

Problemy zaczną się w styczniu

Zdaniem Iwony Kowalskiej o braku indywidualnego konta bankowego większość przedsiębiorców będzie alarmować ZUS dopiero w styczniu, gdy okaże się, że nie mogą zapłacić swoich składek, bo stare numery kont już nie istnieją.

- To będzie zupełnie niepotrzebny stres, dlatego warto już dzisiaj dopilnować tego, aby mieć nowy, indywidualny numer konta, na który od przyszłego roku będzie można dokonywać opłat – zachęca Kowalska.

List polecony to nie jedyny sposób na poznanie swojego numeru rachunku składkowego. Będzie można ustalić go również w każdej placówce ZUS osobiście lub poprzez kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej (022 560 16 00 lub cot@zus.pl).

Najprościej jednak wejść na stronę ZUS. Po weryfikacji danych wyszukiwarka poda nam numer naszego konta. Wszystkie osoby, które mają już założone swoje indywidualne konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, swój numer bankowy do opłacania składek znajdą po zalogowaniu na własne konto.

ms. / em24.pl / na podst. inf. Iwony Kowalskiej

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA