Express-Miejski.pl

Za 24 punkty karne nie stracisz prawa jazdy!

Uwaga drogówka fot.: autowizja.pl

W myśl nowej ustawy, kierowca który zdobył 24 punkty karne nie straci jak dotychczas prawa jazdy - zostanie skierowany na kurs reedukacyjny.

Do tej pory każdy kierowca, który poprzez wykroczenia drogowe uzbierał 24 punkty, czyli dopuszczalną ilość punktów karnych musiał stawić się ponownie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i aby myśleć o przywróceniu mu „prawka" musiał pozytywnie zdać egzamin. Tym razem prawo będzie bardziej łaskawe dla łamiących przepisy. Udadzą się oni na kurs reedukacyjny i nadal będą mogli korzystać z prawa jazdy.

Nowe przepisy wprowadzają także większy nadzór nad młodymi kierowcami, którzy przez pierwsze dwa lata będą musieli pogodzić się z bardziej rygorystycznymi karami za złamanie przepisów.

Nowością jest kategoria A2 (od 18 roku życia), która umożliwia korzystanie z motocykli do 35 kW (czyli około 45 KM). Kierowca, który będzie chciał ubiegać się o prawo jazdy na duże motocykle (kat. A), będzie musiał wcześniej zaliczyć egzamin na prawo jazdy kat. A1 (od 16 roku życia) lub nowowprowadzoną kat. A2.

Uchwalona w piątek ustawa dostosuje polskie prawo do dyrektyw Unii Europejskiej.

 

debe

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Za 24 punkty karne nie stracisz prawa jazdy!

  2010-12-04 14:14:40

  debe

  W myśl nowej ustawy, kierowca który zdobył 24 punkty karne nie straci jak dotychczas prawa jazdy - zostanie skierowany na kurs reedukacyjny.

 • 2010-12-06 08:04:55

  gość: ~kapitan żbik

  ostatnio dodany post

  Ale bzdury piszą. Żeby otrzymać decyzję o cofnięciu uprawnień od Starosty to trzeba przekroczyć 24 punkty karne. Mając 24 punkty karne nie traci się uprawnień i można dalej kierować pojazdem.

REKLAMA