Express-Miejski.pl

Będzie mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od godzin popołudniowych na Dolnym Śląsku obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczące silnych wiatrów. Apogeum silnego wiatru przewiduje się na jutrzejszy poranek.

W ciągu najbliższych godzin na terenie obszarów górskich i podgórskich zacznie dochodzić do coraz większego wzrostu porywów wiatru. W godzinach nocnych (z poniedziałku na wtorek) najsilniejsze podmuchy wiatru w województwie dolnośląskim występować będą na terenie Kotliny Kłodzkiej. Wiatr w porywach osiągnie do 80-85 km/h, a wysoko w górach nawet do 120-130 km/h. Silne porywy wiatru notowane będą także na Przedgórzu Sudeckim. Przewiduje się, że wiatr osiągnie porywy w granicach 60-75 km/h. 

Apogeum silnego wiatru przewidywane jest na wtorkowy poranek. W całym paśmie górskim zachodnich i centralnych Sudetów oraz Kotlinie Kłodzkiej należy spodziewać się wiatru, który w porywach może osiągnąć prędkość nawet do 95 km/h! Silny wiatr wystąpi również na Przedgórzu Sudeckim - do 80-85 km/h, a także w pozostałej części województwa - do 65-75 km/h.

W godzinach popołudniowych wiatr będzie stopniowo słabł. Najmocniej nadal będzie wiało w Kotlinie Kłodzkiej, jednak szacowana prędkość wiatru będzie już mniejsza i wyniesie do 60 km/h. Mocne porywy mają ustać dopiero we wtorek wieczorem.

ms. / em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Będzie mocno wiało. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

  2017-12-11 23:23:40

  gość: ~TikTak

  co za nius i to jeszcze nie dla średzian

 • 2017-12-12 10:11:15

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  Nie bój, nie bój. Ja jako Średzianin wybieram się w Sudety i chcę wiedzieć co może mnie tam dzisiaj z rana spotkać.

REKLAMA