Express-Miejski.pl

W nadchodzącym roku będziemy mieć 114 dni wolnych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W przyszłym roku najmniej dni przepracujemy w maju i grudniu. Sprawdź, kiedy najlepiej zaplanować urlop. Prezentujemy wykaz dni wolnych w 2018 roku.

Pierwszy dzień ustawowo wolny od pracy przypada 6 stycznia. Wówczas obchodzimy Święto Trzech Króli. Z racji tego, iż jest to sobota przysługuje nam prawo do odbioru dnia wolnego w ciągu dni roboczych. Sugerujemy wykorzystanie go w piątek lub poniedziałek - wtedy będziecie mieć dłuższy weekend, kolejny z rzędu po „noworocznym weekendzie”. 

Święta wielkanocne w tym roku odbędą się na początku kwietnia. Wielkanoc przypada na pierwszy dzień tego miesiąca, zaś Poniedziałek Wielkanocny na drugi dzień kwietnia.

Sporo dni wolnych tradycyjnie czeka nas w maju. Przyszłoroczne Święto Pracy (1 maja) wypada we wtorek. Dwa dni później będziemy obchodzić Święto Konstytucji. Oznacza to, że wykorzystując dni wolne 30 kwietnia, 2 i 4 maja (poniedziałek, środa i piątek) zyskacie wolny cały tydzień. 

To nie koniec dobrych informacji. Co prawda Zielone Świątki wypadają w niedzielę (20 maja), co oznacza, że nie zyskamy dnia wolnego, ale już jedenaście dni później, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić Boże Ciało. Święto tradycyjnie wypada w czwartek. Wykorzystując dzień urlopowy 1 czerwca mamy zatem okazję na cztery dni wolnego (wraz z weekendem).

Mniej optymistycznie zapowiada się okres wakacyjny. Jedyny dzień wolny, jaki przysługuje w lipcu i sierpniu to święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święto Wojska Polskiego, które wypada w środę, 15 sierpnia.

Na kolejny zaledwie jeden dzień wolny będziemy musieli czekać aż do późnej jesieni. 1 listopada tradycyjnie będziemy obchodzili dzień Wszystkich Świętych, który wypada w czwartek. By przedłużyć sobie weekend sugerujemy w piątek - dzień po święcie zmarłych - skorzystać z urlopu.

W tym roku dnia wolnego nie otrzymamy za 11 listopada, kiedy to będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto wypada jednak bowiem w niedzielę.

Przyszłoroczna wigilia wypada w poniedziałek (nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy), za to pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kolejno we wtorek i środę. Ostatni dzień w roku i zabawa sylwestrowa rozpocznie się w poniedziałek, a zakończy we wtorek - 1 stycznia 2019 roku.

W 2018 roku przepracujemy łącznie 251 dni, a 114 będzie wolnych (razem z weekendami). 10 z nich będzie przysługiwało za święta wypadające od poniedziałku do soboty.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W nadchodzącym nowym roku będziemy mieć 114 dni wolnego

  2017-12-30 16:20:14

  gość: ~R5y

  Boże Ciało wypada 31 maja a nie 21 ..

 • 2017-12-30 23:15:04

  gość: ~ja

  Tylko nieroby liczą dni wolne ;p Wielkanoc zawsze wypada w niedzielę, a poniedziałek zawsze w poniedziałek.

 • 2017-12-31 09:37:31

  gość: ~MB

  za święto przypadające w niedzielę nie należy się dzień wolny, dyrdymały wypisujecie!

 • 2017-12-31 12:00:16

  gość: ~tmk

  Jeśli święto, które jest ustawowym dniem wolnym od pracy, wypada w sobotę, pracownik ma prawo odebrać sobie za to inny dzień wolny. Jeśli natomiast święto wypada w niedzielę, nie ma takiej możliwości.

 • 2017-12-31 12:01:02

  gość: ~tmk

  ostatnio dodany post

  http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/czas_pracy/761450,Dni-wolne-od-pracy-w-2018-roku.html

REKLAMA