Express-Miejski.pl

Wspólnie uratujmy Olka! W czwartek koncert charytatywny w Ziębickim Centrum Kultury

Do 6 lutego mamy czas, aby zebrać ponad 700 tys. zł potrzebne na leczenie Olka. W akcję pomocy dla 9-letniego ziębiczanina zaangażowało się mnóstwo osób fot.: mat. prasowe

Mnóstwo ludzi dobrego serca zaangażowało się w pomoc dla 9-letniego Olka z Ziębic, u którego zdiagnozowano drugą wznowę białaczki. 

1 lutego (w czwartek) o godz. 18 w Ziębickim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny, na którym nie zabraknie wielu licytacji i sprzedaży ciast. Cały dochód będzie przeznaczony na leczenie Olka i zakup leku ostatniej szansy.

We wtorek na portalu społecznościowym utworzono grupę „Pomoc dla Olka”. W ciągu kilkunastu godzin liczba jej członków przekroczyła 5 tysięcy. Sporo osób angażuje się w akcję, przekazując vouchery czy upominki na koncert charytatywny. Sala zabaw Kubuś znajdująca się w Ziębicach cały swój dochód z okresu kilku dni także przeznaczy na leczenie młodego ziębiczanina. W grupie aktywni są także Polacy przebywający zagranicą, na prośbę których utworzono specjalne konta walutowe, aby oni także mogli przyłączyć się do pomocy Olkowi.

Z minuty na minutę rośnie także kwota na stronie fundacji „Się Pomaga”. Z blisko 750 tys. zł, które rodzina potrzebuje na ratunek Olka udało się zgromadzić już ponad 160 tys. zł (22 proc. całości kwoty). Zaangażowanie internautów, mieszkańców gminy Ziębice oraz ościennych miejscowości jest niesamowite. Trwa jednak walka z czasem. Pieniądze trzeba zebrać do 6 lutego. 

- Olek wygrał dwa razy – może wygrać po raz kolejny, ale musimy mu pomóc. Jego życie wisi na włosku. Przed Olkiem całe życie, nie pozwólmy, by teraz się skończyło - apelują rodzice. Ich syn z chorobą zmaga się od 2013 roku. W przeszłości dwa razy pokonywał już ostrą białaczkę, teraz musi stawić jej czoła po raz trzeci.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA