Express-Miejski.pl

„Biała sobota”, czyli szkolenie dla lekarzy w placówkach ZUS dotyczące zwolnień elektronicznych

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

7 kwietnia w godz. od 9 do 14 we wszystkich placówkach ZUS na Dolnym Śląsku odbędzie się szkolenie dla lekarzy dotyczące wystawiania internetowych zwolnień lekarskich.

- Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wystawiać zwolnienia lekarskie przez Internet to zaproszenie jest dla ciebie. Jeśli nas odwiedzisz konsultanci ZUS założą ci indywidualne konto na naszej platformie elektronicznej oraz krok po kroku pokażą jak w prosty i szybki sposób wystawić eZLA -  informuje Iwona Kowalska, rzecznik prasowa ZUS na Dolnym Śląsku. Biała sobota to dzień, w którym wszystkie placówki ZUS na Dolnym Śląsku otwierają się wyłącznie dla lekarzy.
To już ostatni dzwonek żeby bez stresu i kolejek nauczyć się jak korzystać z programu do wystawiania zwolnień przez internet.

- Im bliżej lipca a tym samym końca wystawiania papierowych zwolnień lekarskich tym zainteresowanie zakładaniem kont i szkoleniami jest większe stad pomysł żeby otworzyć nasze sale obsługi tym razem wyłącznie dla lekarzy – dodaje Kowalska. – Nasi konsultanci nie tylko założą i aktywują na miejscu indywidualne konto lekarzowi, ale także pomogą mu pobrać certyfikat służący do bezpłatnego podpisywania zwolnień – zachęca rzeczniczka.

Zarówno założenie konta dla lekarza na platformie PUE ZUS jak i szkolenie nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu, jednak jest on potrzebny, jeśli lekarz będzie chciał żeby na miejscu pobrać dla niego certyfikat.

- Będzie to możliwe tylko wtedy, jeśli lekarz przyjdzie do nas ze swoim laptopem i mobilnym internetem – tłumaczy Kowalska.


Każdy lekarz może także sam pobrać ze strony ZUS certyfikat, który umożliwi mu podpisywanie elektronicznych zwolnień. 1 grudnia ZUS uruchomił aplikację, dzięki której udostępnia lekarzom bezpłatny podpis elektroniczny. Darmowy certyfikat wystawiany jest lekarzowi na 5 lat.

Zwolnienia papierowe znikną ostatecznie 1 lipca. Od tego momentu będą wystawiane wyłącznie zwolnienia elektroniczne.

WYKAZ PLACÓWEK ZUS NA DOLNYM ŚLĄSKU:

ms. / em24.pl / ZUS

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA