Express-Miejski.pl

49 nowych policjantów na Dolnym Śląsku. W piątek złożyli ślubowanie

49 nowych policjantów złożyło ślubowanie fot.: mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 lipca o godz. 11 w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 49 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby. 

W uroczystej ceremonii, oprócz nowych funkcjonariuszy, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, wziął udział - Kamil Krzysztof Zieliński - wicewojewoda Dolnośląski. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył insp. Piotr Leciejewski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. Od początku 2018 roku szeregi dolnośląskiej policji zasiliło 119 funkcjonariuszy. Wciąż trwają jednak nabory. Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

ms. / em24.pl / KWP Wrocław

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • (this post was banned by administrator)

    2018-07-09 17:32:02

    gość: ~ale syf

    ostatnio dodany post

    (this post was banned by administrator)

REKLAMA