Express-Miejski.pl

30 utonięć w ciągu trzech dni. MSWiA i służby apelują o rozwagę nad wodą

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

To będą jedne z najtragiczniejszych wakacji ostatnich lat. Tak mówią statystyki. W ciągu ostatniego weekendu, od piątku do niedzieli, na terenie kraju utonęło aż 30 osób.

Przed nami kolejne tygodnie wakacji i temperatur sprzyjających kąpieli w akwenach wodnych. MSWiA oraz służby apelują o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości. Wypoczywając nad wodą nalezy przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

- Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych - mówią policjanci. Apelują także, aby kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad  bezpieczeństwem czuwają ratownicy. - Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności - dodają.

Funcjonariusze policji apelują także, aby zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. - Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby - przestrzegają mundurowi.

ms. / em24.pl / MSWiA

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA