Express-Miejski.pl

Celnicy otrzymali mobilne laboratoria. Łatwiej będą wykrywać nielegalne paliwo

Nowoczesny wóz laboratoryjny oficjalnie przekazany DUCS we Wrocławiu fot.: IAS Wrocław

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 listopada nowoczesny wóz laboratoryjny, ufundowany przez PKN Orlen, został oficjalnie przekazany Dolnośląskiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu we Wrocławiu.

Mobilne laboratorium, które otrzymał Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu, umożliwi funkcjonariuszom szybkie określenie składu ciekłych wyrobów energetycznych, w tym paliw ciekłych wwożonych do kraju oraz transportowanych na terenie Polski. Wartość mobilnego laboratorium to ok. 1,5 mln zł.

- Rynek paliwowy to jeden z priorytetowych obszarów z punktu widzenia uszczelnienia systemu podatkowego. Cieszymy się, że współpraca z przedstawicielami branży układa się bardzo dobrze, o czym świadczy choćby dzisiejsze spotkanie. Dziękujemy za przekazanie jednostkom Krajowej Administracji Skarbowej mobilnych laboratoriów. Dzięki takim specjalistycznym pojazdom możemy w dowolnym miejscu wykrywać nielegalne paliwo, które jest zagrożeniem nie tylko dla silników samochodowych, ale przede wszystkim dla uczciwej konkurencji na rynku paliw - powiedziała Minister Finansów, prof. Teresa Czerwińska.

Specjalistyczny samochód, wyposażony w sprzęt laboratoryjny, wykorzystywany będzie przez dolnośląskich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej do działań kontrolnych.

ms. / em24.pl / IAS Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA