Express-Miejski.pl

Blisko 500 kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

zdjęcie ilustracyjne fot.: Dolnośląska Policja

W dwóch pierwszych miesiącach dolnośląscy policjanci zatrzymali już 499 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymano im prawo jazdy.

- Od chwili wprowadzenia nowelizacji przepisów daje się zauważyć, że wielu kierowców dostosowało się do nich, zmieniając swój styl jazdy. Niestety jak się okazuje nie wszyscy. Policjanci nadal ujawniają tych, którzy w sposób rażący ignorują zapisy dotyczące ograniczeń prędkości w obszarach zabudowanych i zasady bezpiecznego poruszania się na drodze - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Przypomnijmy. W ustawie o kierujących pojazdami obowiązują nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. Jedną z nich jest rażące przekroczenie prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h). - W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem na 3 miesiące - wyjaśnia policjant.

Po ponownym zatrzymaniu kierującego (w okresie tych trzech miesięcy), oznacza jego wydłużenie do szeciu miesięcy. Następnie następuje cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. - Jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami - kończy rzecznik.

mwinnik / em24.pl na podst. inf. KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA