Express-Miejski.pl

Gdzie można kupić minicasco?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Ubezpieczenie AC jest polisą nieobowiązkową, dlatego wielu kierowców rezygnuje z jej posiadania. 

Tymczasem warto rozszerzyć podstawowy zakres ochrony chociażby o minicasco – polisę będącą namiastką AC w pełnym wymiarze. Sprawdź, gdzie wykupisz takie ubezpieczenie.

Towarzystwa ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę z tego, że polisa AC stanowi spory wydatek, a i nie zawsze pojazd można ubezpieczyć w pełnym zakresie (np. z uwagi na rocznik). Dlatego wychodzą naprzeciw oczekiwaniom, oferując minicasco.

Jak działa minicasco?

Mini AC jest polisą, która zapewnia ochronę ubezpieczeniową w znacznie mniejszym zakresie niż standardowe AC. Zwykle kierowca może liczyć na wypłatę odszkodowania w razie:

  • szkody całkowitej
  • kradzieży auta
  • szkód wywołanym działaniem żywiołów.

Właściciel auta nie otrzyma zatem wsparcia finansowego od towarzystwa ubezpieczeniowego wówczas, gdy dojdzie do uszkodzenia auta z własnej winy na skutek zderzenia z innym samochodem lub obiektem.

Który ubezpieczyciel oferuje mini AC?

Zainteresowała Cię oferta minicasco i zastanawiasz się, gdzie wykupisz ubezpieczenie? Sprawdź mini autocasco na rankomat.pl. Jest to serwis porównywarkowy, za pośrednictwem którego odszukasz propozycje poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych i znajdziesz opcję najlepiej wpisującą się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

Aby dotrzeć do atrakcyjnych ofert, należy wypełnić formularz informacyjny. Podaj swoje dane, przedstaw dane dotyczące samochodu, a w ciągu kilku sekund otrzymasz informację zwrotną. Dowiesz się, gdzie i na jakich warunkach wykupisz minicasco.

Tego typu polisa dostępna jest m.in. w: PZU, MTU, You Can Drive, Uniqa, Link4.

Minicasco – czy to się opłaca?

Mini AC jest ubezpieczeniem, które nie jest pozbawione wad, ale ma też sporo zalet. Na pewno jest to dużo lepsze rozwiązanie niż brak dodatkowej ochrony. Trudno jest bowiem przewidzieć zdarzenia losowe – wystarczy przecież chwila nieuwagi, aby doszło do szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu.

Polisa minicasco pomaga zabezpieczyć się finansowo w razie nieoczekiwanych sytuacji, dzięki czemu nie pozostajesz bez samochodu. Za wypłacone środki możesz kupić kolejne auto i podróżować nim bez ograniczeń.

Pamiętaj! Decydując się na minicasco nie kieruj się wyłącznie ceną. Weź pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony, limity nakładane przez ubezpieczyciela itp. Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dopasowaną ofertę wybierzesz.

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA