Express-Miejski.pl

Darmowy kredyt gotówkowy - gdzie szukać ofert?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay

Nawet co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe. 

Wreszcie ufamy bankom i mamy świadomość, że to właśnie wsparcie finansowe od tych instytucji jest najbardziej bezpieczne. Co więcej, dzisiaj to klient stawia warunki, ponieważ na rynku usług bankowych panuje ogromna konkurencja.

W związku z tym instytucje bankowe walczą o każdego klienta i oferują kredyt gotówkowy na coraz lepszych warunkach. Czy jednak darmowy kredyt gotówkowy, na który najbardziej liczą mieszkańcy naszego kraju,  jest w ogóle możliwy? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem bankowym. Oznacza to, że takie zobowiązanie udzielają tylko instytucje bankowe, jakie działają komercyjnie na terenie Polski. Każdy kredyt generuje konkretne warunki przyznawania oraz ograniczenia, z jakimi musi liczyć się potencjalny klient. Jednocześnie każdy kredyt to szereg korzyści dla kredytobiorców. To wsparcie finansowe, które zaciąga się na dowolny cel, co daje pełną swobodę w wydatkowaniu przyznanych środków. Co więcej, takie zobowiązanie udzielane jest na dowolną wartość, preferowany okres spłaty i jasnych warunkach spłaty. Wystarczy, że potencjalny klient złoży wniosek w konkretnym banku - dzisiaj istnieje możliwość generowania i wysyłania takich wniosków również drogą elektroniczną, przez internet. Dzięki temu skracany jest proces weryfikacji przyszłego klienta, a środki szybko trafiają na wskazane konto.

Oczywiście, w każdym przypadku kredytobiorca weryfikowany jest przez bank pod względem zdolności kredytowej. Analitycy generują raporty BIK, oceniając historię kredytową. Pod uwagę biorą też dochody klienta oraz koszty, jakie ponosi każdego miesiąca. Dopiero na tej podstawie określają indywidualną ofertę, na podstawie której zaciąga się kredyt gotówkowy.

Trzeba przyznać, że nie ma dwóch identycznych zobowiązań kredytowych. Banki zawsze uwzględniają potrzeby swoich klientów, ale stawiają też ograniczenia ze względu na zdolność kredytową. Warto również wiedzieć, że każdy kredyt można negocjować, uzyskując tym samym jeszcze korzystniejsze warunki spłaty. Czy jednak możliwe jest uzyskanie kredytu za darmo, bez żadnych kosztów? Przecież banki komercyjne działają dla zysku, a odsetki są dla nich zarobkiem. Jeśli udzielają darmowych zobowiązań, nie mogą na takowe liczyć. Okazuje się jednak, że taki kredyt gotówkowy jest możliwy i oferuje go coraz więcej banków, głównie traktując takie zobowiązania jako zachętę do współpracy.

Kredyt gotówkowy - co brać pod uwagę przy wyborze?

Polacy najczęściej zwracają uwagę na niskie koszty kredytów gotówkowych. Tym samym, idealne zobowiązanie jest nisko oprocentowane, ma niską ratę i krótki czas współpracy. Pamiętajmy jednak, że chociaż takie warianty są priorytetowe, to jednak nie są jedyne, na które należy zwrócić uwagę.

Najważniejszy jest wskaźnik RRSO, który określa całkowite koszty, jakie generuje kredyt gotówkowy. W ich skład wchodzi nie tylko oprocentowanie czy wysokość raty, ale między innymi prowizje, jakie trzeba zapłacić bankowi za udzielenie finansowego wsparcia, dodatkowe produkty, jakie kredytobiorca zobowiązuje się nabyć, takie jak ubezpieczenie czy płatne konto bankowe, odsetki za zwłokę w spłacie rat albo koszty, jakie wiążą się z możliwością wcześniejszej spłaty.

Kredyt gotówkowy - darmowy jest możliwy?

Okazuje się, że kredyt gotówkowy za darmo naprawdę jest możliwy i przekonuje o tym coraz więcej ofert konkurencyjnych względem siebie banków. Takie propozycje mogą znaleźć stali klienci danych instytucji, którzy korzystali już z konkretnych produktów bankowych, a więc są wiarygodni. Oczywiście, przy kolejnej współpracy również zostanie zbadana ich zdolność kredytowa. Inne propozycje zakładają darmowy kredyt gotówkowy getin czy w innym banku właśnie dla nowych klientów, by zachęcić ich do pierwszej współpracy. Dzisiaj banki walczą o każdego klienta i najbardziej zależy im na pozyskiwaniu tych nowych. Są w stanie dać darmowy kredyt gotówkowy, by tylko uzyskać lojalność klientów. Taka daje szansę na korzystanie z innych produktów bankowych w przyszłości.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Ponieważ na rynku usług bankowych jest mnóstwo ofert, a nie każdy potencjalny kredytobiorca radzi sobie z racjonalnym wyborem konkretnej propozycji, warto wspierać się narzędziami online, które umożliwiają porównanie ofert szybko, w dowolnym czasie i bez wychodzenia z domu. W czasach pandemii koronawirusa to przecież tak ważne, by zachowywać społeczną izolację.

Narzędziem, który sprawdzi się w ramach porównania co najmniej kilku podobnych ofert bankowych, jest ranking kredytowy. To zestawienie, w którym uwzględnia się kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności czynniki. Porównać można oprocentowanie i inne koszty, ale też warunki przyznania kredytu, ograniczenia stawiane potencjalnym klientom czy bonusy, na jakie może liczyć. I chociaż rankingi wskazują jedynie propozycje szacunkowe, to jednak stanowią doskonałe wsparcie, by móc wybrać najlepszy, również darmowy kredyt gotówkowy.

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA