Express-Miejski.pl

Ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej – co obejmuje?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay

Operacja chirurgiczna to poważny zabieg medyczny, z którym wiąże się zwykle długa rekonwalescencja. 

Ten sposób leczenia służy też najczęściej ratowaniu zdrowia i życia chorego. Skomplikowane zabiegi wykonywane na stole operacyjnym mogą nie tylko słono kosztować, ale także są przyczyną przerwy w życiu zawodowym. Dlatego warto zadbać o swoją przyszłość finansową, decydując się na ubezpieczenie na wypadek poddania się operacji chirurgicznej.

Kiedy następuje wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia na wypadek poddania się operacji chirurgicznej?

Ubezpieczyciele proponują różne warianty polis, które mają być gwarancją wypłaty odszkodowania w przypadku konieczności poddania się przez ubezpieczonego operacji chirurgicznej. Niektóre opcje przewidują wypłatę środków pieniężnych jedynie w związku przeprowadzeniem samego zabiegu. Natomiast inne zapewniają świadczenia dla ubezpieczonego również w czasie powrotu do zdrowia. Warunki polisy są zawsze dokładnie opisane w OWU.

Operacje chirurgiczne to szeroki wachlarz procedur. To, które z nich są objęte ubezpieczeniem, także zależy od warunków umowy. Standardowo jednak odszkodowanie jest wypłacane w związku z operacjami:

  • serca, czyli na przykład otwartą walwuloplastyką
  • układu pokarmowego, do których zalicza się chociażby podwiązanie żylaków żołądka
  • języka i zmian w obrębie jamy ustnej
  • narządu wzroku i słuchu – z przeszczepem rogówki czy z naprawą błony bębenkowej
  • układu moczowego, rozrodczego, naczyń tętniczych, żylnych
  • układu nerwowego, oddechowego oraz endokrynologicznego.

O tym, co oferują poszczególni ubezpieczyciele, przeczytasz na www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-na-wypadek-poddania-sie-operacji-chirurgicznej-co-obejmuje/140.html.

Czy każda operacja chirurgiczna wiąże się z wypłatą odszkodowania przez ubezpieczyciela?

Towarzystwa ubezpieczeniowe przez operację chirurgiczną rozumieją taki zabieg, który jest wykonywany w jednostce medycznej (na przykład w szpitalu) przez lekarza medycyny i u pacjenta pozostającego w znieczuleniu – ogólnym, miejscowym lub przewodowym.

Nawet jednak gdy zabieg spełnia te warunki, nie oznacza to, że ubezpieczony zawsze może liczyć na odszkodowanie. Nie stanie się tak na przykład wtedy, gdy operacja musiała być przeprowadzona na skutek obrażeń w wyniku działań wojennych czy związanych z uczestnictwem w zamieszkach społecznych lub skażeniem promieniotwórczym.

Środki finansowe nie zostaną wypłacone także wtedy, gdy operacja była konieczna ze względu na próbę samobójczą lub samookaleczenie. Ubezpieczenie nie obowiązuje również w przypadku zabiegów z zakresu medycyny estetycznej czy zmiany płci.

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA