Express-Miejski.pl

Najlepsze propozycje na prezenty

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Już niedługo Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi obdarowywanie bliskich prezentami i odwieczny problem z wyborem. 

W tym roku bądź przygotowany i zaplanuj dla nich prezenty już dziś!

Pomyśl wcześniej

Wybranie odpowiedniego prezentu dla swoich bliskich bywa ciężkie. Często mamy dobre chęci, ale kompletnie nie zdajemy sobie sprawy, czym interesują się konkretne osoby i z czego byłyby zadowolone. Warto więc już wcześniej poznać ich preferencje. Oczywiste jest, że jeżeli zapytamy naszych bliskich kilka dni przed świętami, co chcieliby otrzymać, będzie to podejrzane i zepsuje całą niespodziankę. Dlatego już kilka miesięcy wcześniej warto zwracać uwagę na to, co lubi bliska nam osoba, czego jej brakuje lub czym się zachwyca. Wówczas o wiele łatwiej ją zaskoczyć i dobrze trafić. Szał zakupowy warto zacząć już w listopadzie. Większość z nas robi prezenty na ostatnią chwilę, często nawet w dzień Wigilii, co nie jest dobrym pomysłem, ponieważ towarzyszy nam wtedy stres i trudniej jest wpaść na coś kreatywnego. Ponadto półki sklepowe są najczęściej opróżnione, a jeżeli będziemy chcieli zakupić coś przez internet, przesyłka może nie dojść. Te powody jednoznacznie wskazują, że najbezpieczniej jest już dziś zastanowić się nad upominkami. Pomocne może być w tym święto Black Friday. Jest to jeden dzień w roku, tym razem przypadający na 27 listopada, podczas którego zdecydowana większość sklepów oferuje zniżki nawet do 70%! Ten zwyczaj przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie słynne już są wielkie kolejki przed otwarciem sklepów, a także niezwykłe przeceny. Od kilku lat i u nas możemy zaopatrzyć się w wiele artykułów znacznie taniej. Jeżeli wcześniej zaplanujemy, co chcemy komu kupić, możemy skorzystać z obniżek i zakupić prezenty, na które wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić. W obecnej sytuacji dobre jest skorzystanie z wielobranżowych sklepów internetowych jak na przykład Allegro, które oferują ogromny wybór w najlepszych cenach. Wystarczy wybrać to co nas interesuje i zaczekać kilka dni na kuriera. Jest to najbezpieczniejsza forma zakupów, w dodatku bez wychodzenia z domu.

Co warto kupić?

Oczywiście to, co zakupimy na prezent zależy od zainteresowań naszych bliskich. Z pewnością z innej rzeczy będzie cieszyć się nasza babcia, a z innej brat czy druga połówka. Dlatego też ważne jest dostosowanie podarunków do wieku i upodobań drugiej osoby. Kiedy zrobimy już listę zakupów warto poszukać najtańszej opcji. W internecie sprawa jest ułatwiona, ponieważ wystarczy porównać ceny na kilku stronach.
Obecnie coraz popularniejszym pomysłem jest elektronika użytkowa. Większość woli dostać coś konkretniejszego i na lata. Jak wiadomo, obecnie dostęp do urządzeń elektronicznych jest niezbędny, aby być na bieżąco z nowościami technologicznymi. Nikogo więc nie dziwi, że zakupimy naszym dziadkom smartfona czy laptopa. Oczywiście warto wcześniej upewnić się, że te osoby właśnie tego potrzebują. Ale ten dział to bardzo szeroki wybór. Zainteresowanych fotografią z pewnością ucieszy nowy aparat fotograficzny, czy obecnie coraz popularniejsze analogi. Fan gier na pewno doceni nową konsolę. Jeżeli brakuje nam jakiegoś sprzętu domowego na przykład w przypadku, kiedy nikt nie lubi odkurzać, dobrym wyborem będzie robot sprzątający.

Pamiętaj o rozsądku

Kiedy planujemy zakupy świąteczne nie należy zapominać o podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie warto wpadać w zakupowy szał. Ceny często są podwyższane i możemy przepłacić. Ponadto warto pamiętać, że czasami lepiej jest kupić konkretniejszy prezent, który posłuży na lata niż produkt, który szybko się zepsuje. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wydać naraz większej gotówki, zawsze warto poprosić innych członków rodziny o dołożenie się, w ten sposób każdy z nich będzie miał swój współudział w oczekiwanym prezencie. Dobrym nawykiem jest korzystanie z Allegro, gdzie jest wiele ofert i możemy wybrać tę najkorzystniejszą i najlepiej dobraną do naszych oczekiwań.

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA