Express-Miejski.pl

O czym pamiętać przed wyjazdem na ferie zimowe?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixaby.com

Czasy pandemii nie sprzyjają wyjazdom zagranicznym, ale optymistycznie trzeba założyć, że wszystko, co złe kiedyś się skończy i znowu będziemy mogli swobodnie podróżować.

Z tego tekstu dowiesz się nieco więcej o ubezpieczeniu podróżnym, które chroni przed konsekwencjami wielu sytuacji, mogącymi spotkać Cię na urlopie. 

Nie przepłacaj

Większość biur podróży ma w swojej ofercie ubezpieczenia turystyczne. Poszczególne produkty różnią się jednak od siebie nie tylko ceną, ale również zakresem ochrony, jaki oferują. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest odpowiednie sprawdzenie wszystkich możliwości i poznanie najważniejszych cech konkretnych ubezpieczeń. Dobrym sposobem na to jest skorzystanie z kalkulatorów podróżnych. Wystarczy tylko, że podasz kilka informacji o tym, czego potrzebujesz, by po chwili otrzymać dostęp do pełnej listy ofert. Oblicz swoją polisę: kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ - sprawdź w kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych

Co zawiera dobre ubezpieczenie turystyczne?

Koszty leczenia – nigdy nie wiesz, co może spotkać Cię na urlopie, szczególnie jeśli spędzasz czas aktywnie. Kontuzje i choroby pojawiają się w najmniej oczekiwanych momentach i warto pomyśleć o odpowiedniej ochronie jeszcze przed wyjazdem. Dzięki polisie turystycznej uzyskasz finansowanie pomocy medycznej poza granicami Polski. Warto wspomnieć, że ochrona dotyczy również prywatnych placówek. Przed zakupem ubezpieczenia dowiedz się, jak dana firma podchodzi do zakażenia koronawirusem. Sprawdź, jak sytuacja epidemiologiczna wygląda w powiecie ząbkowickim.

OC – jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, Twój ubezpieczyciel pokryje koszty związane z wypłatą odszkodowań. Pamiętaj tylko o podpisaniu stosownego oświadczenia z uczestnikami zdarzenia. Dzięki niemu sprawa będzie mogła zostać załatwiona w sposób polubowny bez ingerencji sądu.

NNW – przyda się, gdy ulegniesz niespodziewanemu wypadkowi, w wyniku którego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy. W takiej sytuacji będziesz mógł liczyć na wypłatę odszkodowania, które przeznaczysz na leczenie lub rehabilitację. Jeśli umrzesz, pieniądze trafią do osób przez Ciebie upoważnionych.

Ochrona bagażu i sprzętu sportowego – szczególnie ważne dla osób, które są posiadaczami własnych nart i akcesoriów. Jeśli ulegną one zniszczeniu, zagubieniu lub zostaną skradzione ubezpieczyciel wypłaci Ci stosowne odszkodowanie. Pamiętaj, że w niektórych firmach ochroną można objąć nawet kask i kijki. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o polisie narciarskiej, to przeczytaj ten poradnik: wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/.

Czytaj OWU

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziesz wszystkie szczegóły konkretnej polisy. Poznasz sumę gwarantowaną oraz wyłączenia od odpowiedzialności. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się koniecznie z tym dokumentem. Dzięki temu unikniesz przykrego rozczarowania w sytuacji, gdy będziesz najbardziej potrzebować pomocy.

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA