Express-Miejski.pl

Ile kosztują mieszkania w wybranych dzielnicach Warszawy?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Ceny nieruchomości w centrum stolicy są nawet dwukrotnie wyższe niż na jej obrzeżach. Sprawdź, jak wygląda sytuacja w poszczególnych dzielnicach.

Ceny mieszkań w Warszawie

Wybuch pandemii sprawił, że można było się spodziewać spadku wartości mieszkań. Niemniej jednak, choć minął już rok, sytuacja na rynku nieruchomości zdaje się być stabilna. Ceny działek, materiałów budowlanych stopniowo rosną, a jednak chętnych zarówno na mieszkania z rynku wtórnego, jak i pierwotnego nie brakuje. Mieszkanie to bowiem doskonała lokata kapitału, dlatego wzrosła liczba inwestorów, którzy kupują je na wynajem. W efekcie podrożały również mieszkania z drugiej ręki. W II kwartale minionego roku, przeciętnie za 1 mkw własnego "M" w stolicy trzeba było zapłacić 10 343 zł. W porównaniu z poprzednim rokiem, wartości mieszkań wzrosły przeciętnie o ok. 9%. Najbardziej podrożały mieszkania na Pradze Północ, bo aż o 10,8% oraz na Woli o 4,3%.

Spadki odnotowano w nielicznych dzielnicach. Były to Włochy, gdzie ceny zmniejszyły się o 2,5%, a także Praga Południe, gdzie spadek wynosił ok. 1,7% wartości.

Najtańsze mieszkania w Warszawie

Rozbieżność cenowa nieruchomości w stolicy jest ogromna. Zależy przede wszystkim od infrastruktury, bezpieczeństwa, poziomu skomunikowania oraz popularności danej dzielnicy. Aktualnie najtaniej kupisz mieszkanie na Rembertowie, bo za nowe o powierzchni ok. 45 mkw. zapłacisz w przybliżeniu 350 000. zł. Odległość od ścisłego centrum jest spora, lecz 30% terenów leśnych i brak miejskiego zgiełku wciąż przyciągają osoby młode oraz rodziny z dziećmi. Niedrogo wypada również Białołęka. Za 60 mkw. zapłacisz ok. 450 000. zł. Na Ursusie niewiele drożej, bo ok. 469 000. zł za średnio 56 mkw.

Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że w niektórych dzielnicach Warszawy cena za 1 mkw. jest wyższa w przypadku mieszkań z drugiej ręki, niż tych nowych. Dotyczy to Pragi Północ, Żoliborza, Mokotowa oraz Woli. Sprawdź jak wygląda rynek pierwotny w Warszawie na obido.pl. Porównaj mieszkania o podobnym standardzie w poszczególnych dzielnicach miasta.

Najdroższe dzielnice Warszawy

To zwykle rejony o dużym prestiżu, z wyrastającymi jak grzyby po deszczu apartamentowcami ze strzeżonym terenem. To także miejsca, które gwarantują bliskość najważniejszych punktów w mieście. Warszawiakom zależy na niedużej odległości do pracy, szkoły, a także do centrów rozrywkowych i handlowych. Możliwość uniknięcia niebotycznych korków jest w stanie skutecznie zachęcić nabywców. Dlatego właśnie Śródmieście może sobie pozwolić na wysokie ceny nieruchomości. Za 67 mkw. sprzedawcy liczą ponad 1 330 000 zł. Wysokie ceny dotyczą także Ochoty. Mieszkanie 74 mkw. to koszt ok. 1 073 000 zł. Do drogich dzielnic zaliczają się również: Wola, Żoliborz, Mokotów oraz Praga Północ.

Kupując mieszkanie w Warszawie zwykle trzeba wybierać między wysoką ceną, a uciążliwymi dojazdami. Najlepiej znaleźć lokum w pobliżu pracy lub w okolicy metra, które pozwala na najsprawniejsze poruszanie się po mieście. Rodziny z dziećmi najczęściej wybierają obrzeża Warszawy. Duża ilość terenów zielonych, nowe budownictwo oraz możliwość zakupu większego metrażu niż w centrum za te same pieniądze, to podstawowe czynniki, które determinują ten wybór. Śródmieście natomiast, Żoliborz i Mokotów, to dzielnice, które zamieszkują przeważnie osoby starsze oraz single.

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA