Express-Miejski.pl

Betoniarka - profesjonalne urządzenie do mieszania

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Chciałoby się powiedzieć banał! Betoniarka, cóż w niej niezwykłego? Jest to ten rodzaj urządzenia, który przydaje się od momentu fundamentów, aż do pracy wykończeniowych.

Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Podział ze względu na kształt mieszalnika

Betoniarki można podzielić na kielichowe i bębnowe. Pierwsze z wymienionych są znacznie większe i używają ich zwykle firmy budowlane. Takie narzędzia spotkać można w zakładach produkujących beton. Urządzenia mają dużą pojemność, bo nawet 200 litrów i równie duże zapotrzebowanie na energię elektryczną, potrzebną do wprawienia ją w ruch i wyrobienia betonu.

Betoniarki bębnowe to urządzenia mniejsze, o pojemności 80 litrów, które produkują wystarczającą ilość betonu do zapełnienia 1-2 taczek. Na rynku znajdziesz urządzenia na tyle mobilne, że ułatwiają nie tyle transport, ile przenoszenie na placu budowy.

Jaką betoniarkę wybrać w 2021 roku?

Betoniarka powinna być łatwa w transporcie zarówno na placu budowy, jak i pomiędzy różnymi lokalizacjami. Najmniejsze urządzenia mają pojemność 80 litrów (cena to ok. 1000 zł). Tego rodzaju narzędzie pomoże np. w wykończeniu domu. Betoniarka bębnowa o pojemności od 100 do 150 litrów (cena to ok. 1300 zł) przygotuje około 2-3 taczek zaprawy. O ile ogromne betoniarki o pojemności 400 litrów spotkasz w zakładach produkcyjnych, o tyle betoniarki w profesjonalnych firmach mogą mieć pojemność 300 litrów. Spotkać je można przy okazji wznoszenia domów jednorodzinnych czy większych obiektów np. budynków gospodarskich.

Jeśli planujesz pracę w zespole 2-3-osobowym wybierz betoniarkę bębnową. Nie ma sensu kupować większego sprzętu, gdyż wyprodukowana zaprawa musi zostać użyta w krótkim czasie. W ten sposób zakres wyszukiwania urządzenia np. przy pracach w domu się za węża. Jeśli prowadzisz firmę, poszukaj betoniarki, której pojemność pozwoli na zapełnienie przynajmniej kilku taczek. Betoniarki dostępne są między innymi na https://www.castorama.pl/produkty/budowa/sprzet-budowlany/betoniarki.html.

Betoniarki - narzędzia budowlane o różnym sposobie przechyłu

Wiesz już, że dostępne modele betoniarek przydają się w pracy na budowie. W zależności od rodzaju zadania, szukaj narzędzia o odpowiedniej pojemności bębna. Zwróć uwagę na rodzaj sterowania. Wyróżnia się przechył „na koło” i „na korbkę”. Sprawdź w ofercie swojego sklepu, dostępność obu rodzajów mechanizmu. Czym się różnią?

Przechył na koło wymaga użycia dużej siły. Zwykle to tańsze betoniarki wyposażone są w ten mechanizm. Betoniarka z przechyłem na korbkę wyposażona jest w przekładnię ślimakową. Tego rodzaju narzędzia budowlane nie wymagają tak dużej siły, jak modele na koło. Niemniej, ich cena jest nieco wyższa.

Użytkownicy betoniarek, którzy korzystają z nich sporadycznie np. do prac remonotowo-wykończeniowych nie muszą przejmować się sposobem przechyłu. W sytuacji, gdy pracujesz sam, wybierz raczej sprzęt na korbkę, który podniesie komfort Twojej pracy.

Jak zasilane są betoniarki?

Informacja o sposobie zasilania znajduje się na tabliczce znamionowej betoniarki. Dzięki informacjom w sklepie internetowym, dane dotyczące tego parametru znajdziesz też w treści opisu. Jeżeli jakichś danych brakuje, warto wybrać zakładkę „kontakt” i poprosić o specyfikację.

Niegdyś betoniarki zasilane były wyłącznie na „siłę”, czyli prąd o mocy 380 V. Na przestrzeni czasu narzędzia ewoluowały. Obecnie sprzęt zasilany jest jednofazowo - 230 V. Jest to tańsze rozwiązanie, nawet jeśli maszyna zasilana na 230 V będzie droższa od tej na „siłę”. Prąd budowlany jest bardziej kosztowny od „prądu domowego”, a ten jest potrzebny na każdym etapie budowy do napędzania narzędzia do mieszania.

Gdzie znajdziesz swoje nowe urządzenie?

Możesz wpisać do przeglądarki poszukiwaną frazę i trafić na przypadkowego sprzedawcę lub zajrzeć do sprawdzonego miejsca tj. na https://www.castorama.pl/. Lista produktów w każdej kategorii jest bardzo obszerna, co powinno zadowolić każdego klienta. Dzięki powyższym informacjom wiesz, że nie tyle marka ma znaczenie ile funkcjonalność i zaspokojenie Twoich potrzeb przy okazji remontu lub budowy. Internetowy sklep daje możliwość wyszukiwania betoniarki po pojemności (80, 100,150 litrów lub większe). Filtry porządkują produkty, co pozwala na znalezienie potrzebnych informacji. Dodatkowo możesz sprawdzić urządzenia dostępne w asortymencie sklepu.

Ogród - przydatne narzędzia

W ofercie Castorama znaleźć można kategorie, które nierozerwalnie związane są z ogrodem. W ofercie dostępne są produkty, które pomogą przygotować Ci teren zielony w trakcie wiosennych porządków. Często efekty prac będą widoczne dopiero latem. Nic nie zastąpi chwili odpoczynku w cieniu drzew, wygodnie leżąc na hamaku i popijając zimne napoje. Dźwięk pracującej betoniarki zastąpi śpiew ptaków i szum liści, który wprowadzi Cię w błogi nastrój. Zadbaj o siebie i bliskich. Zanim jednak przyjdzie czas na odpoczynek, musisz przygotować się do pracy, a do tego przydatne będą narzędzia.

Glebogryzarka -aby Twój ogród był piękny!

Glebogryzarka to urządzenie, które odciąża Cię od kopania w ogrodzie łopatą lub widłami. Dzięki niemu przygotujesz grunt na sadzonki kwiatów, ale także ulubionych warzyw. Jeśli co roku masz na celu wyhodowanie smacznych produktów, warto zbadać i zagłębić ten temat. Urządzenia dostępne są w wersji ręcznej, elektrycznej lub spalinowej i znacząco przyśpieszają pracę. Chcesz zgłębić wiedzę na temat tego przydatnego narzędzia? Glebogryzarka - co trzeba o niej wiedzieć? Sprawdź!

Remont lub budowa bez betoniarki? Zapomnij!

Istnieją narzędzia, bez których praca nie jest praktycznie możliwa. Wśród nich są betoniarki, które towarzyszą budowie od fundamentów, aż po wykończenie. Istnieją dwie kategorie tych sprzętów, które różnią się ze względu na kształt mieszalnika czy pojemność. W dostępnej ofercie znaleźć można różne kategorie tych narzędzi. Treści opisów przybliżają parametry techniczne, które powinny pomóc w podjęciu decyzji o wyborze odpowiadającego Ci narzędzia. Dostęp do informacji jest bardzo prosty, a więc znalezienie produktów w konkretnej kategorii przychodzi bardzo łatwo. Sprawdź dostępne oferty, wybierz najlepsze narzędzia, a remont czy budowa będą przebiegać bardzo sprawnie. Po wszystkim przyjdzie czas na odpoczynek. Ogród wydaje się do tego idealnym miejscem. Powodzenia!

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA