Express-Miejski.pl

WIADOMOŚCI

NFZ fot.: istock.com

› Region

Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

EM, 2011-03-01 00:00, AKTUALIZACJA: 2013-09-25 01:42

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do godziny 8 dnia następnego.

Od 1 marca br. nocna i świąteczna opieka zdrowotna nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego zadeklarował się pacjent. Odmiennie niż dotąd ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia będą mogli korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki.

Na Dolnym Śląsku w 33 punktach utworzone zostały  63 zespoły złożone z lekarza i pielęgniarki, które w razie potrzeby udzielą pomocy nie tylko w ambulatorium, ale także w domu chorego.

Jeśli w nocy czujesz  się źle i potrzebujesz  pomocy w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i nie jest to stan nagły zagrażający zdrowiu lub życiu to zgłoś  się do ambulatorium lub zadzwoń pod wskazany w tabeli poniżej numer telefonu. Z nocnej pomocy lekarskiej powinniśmy korzystać w sytuacjach, gdy nie ma zagrożenia życia. Np. w takich przypadkach w których w ciągu dnia wybralibyśmy wizytę w przychodni. W innych sytuacjach powinniśmy oczywiście wybrać karetkę lub oddział ratunkowy w szpitalu, gdy możemy tam dotrzeć sami.

Ważne! W ramach podstawowej opieki zdrowotnej w nocy i święta nie ma rejonizacji. Pacjenci mogą korzystać z pomocy medycznej w dowolnym miejscu.

PUNKTY POMOCY W TWOIM POWIECIE

Lp. TU OTRZYMASZ POMOC OBSZAR
1 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
w Nowej Rudzie ul. Szpitalna 2
tel.74/ 872-92-27
Nowa Ruda, Radków
2 POLSKIE CENTRUM ZDROWIA INSTYTUT MEDYCZNY
w Ziębicach ul. Kolejowa 29
tel.74/819-14-39
Piława Górna, Niemcza, Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie
3 Polskie Centrum Zdrowia
w Środzie Śląskiej ul. Kolejowa 16A
tel.71/317-22-42
Malczyce, Miękinia, Środa Śląska, Udanin
4 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Duszniki Zdrój, ul. Sprzymierzonych 11
tel.74/86-69-346
Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lewin Kłodzki, Szczytna
5 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Kłodzko ul. Szpitalna 1a
tel.74/86-51-260
Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie

TU ZNAJDZIESZ POMOC NA DOLNYM ŚLĄSKU

Lp. TU OTRZYMASZ POMOC OBSZAR
1 WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL –SPZOZ
w Zgorzelcu ul. Lubańska 11-12
tel. 75/ 77-52-222
Platerówka, Siekierczyn, Zawidów, Zgorzelec, Bogatynia, Pieńsk, Sulików, Węglinie
2 NZOZ POWIATOWE CENTRUM ZDROWIA
w Lwówku Śląskim ul. Morcinka 7
tel. 75/782-01-72
powiat lwówecki
3 SPZOZ SZPITAL WOJEWÓDZKI
w Jeleniej Górze ul. Ogińskiego 6
tel.75/753-73-35
powiat jeleniogórski, Jelenia Góra
4 POGOTOWIE RATUNKOWE
Sobótka ul. Strzelców 2
tel.71/390-39-99
Kostomłoty, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Mietków, Sobótka
5 SPZOZ -PRZYCHODNIA REJONOWA
w Złotoryji ul. Kwiska 1
tel.76/87-83-187
powiat złotoryjski
6 POGOTOWIE RATUNKOWE
we Wrocławiu, ul. Traugutta 112
tel.71/342-27-86
Kobierzyce, Żórawina, Wrocław-Krzyki
7 Jaworskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
w Jaworze ul. Szpitalna 2
tel. 76/ 870-21-65
Jawor, Bolków, Męcinka, Mściwojów, Paszowice
8 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
w Nowej Rudzie ul. Szpitalna 2
tel.74/ 872-92-27
Nowa Ruda, Radków
9 POGOTOWIE RATUNKOWE
Strzelin ul. Wrocławska 46
tel.71/326-48-41 wew.341
powiat strzeliński
10 SPZOZ- PRZYCHODNIA MIEJSKA
w Pieszycach ul. Królowej Jadwigi 1
tel. 74/83-65-362
Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Łagiewniki
11 POLKOWICKIE CENTRUM USŁUG ZDROWOTNYCH - ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ S.A.
Polkowice ul. Kardynała B. Kominka 7
tel. 76/74-60-853
Rudna, Polkowice, Przemków, Radwanice
12 POLSKIE CENTRUM ZDROWIA INSTYTUT MEDYCZNY
w Ziebicach ul. Kolejowa 29
tel.74/819-14-39
Piława Górna, Niemcza, Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowic
13 CENTRUM DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNE MEDICUS SP. Z O.O.
w Lubinie ul. Leśna 8
tel. 76/74-66-111
powiat lubiński
14 POGOTOWIE RATUNKOWE
we Wrocławiu ul. Inowrocławska 2
tel. 71/784-50-62
Wrocław-Stare Miasto, Wrocław-Śródmieście
15 SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
w Górze ul. Hirszfelda 8
tel.65/543-25-55
powiat górowski
16 POLSKIE CENTRUM ZDROWIA INSTYTUT MEDYCZNY
we Wrocławiu ul. Legnicka 61
tel.888-606-101
Wrocław-Fabryczna
17 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
w Bolesławcu ul. Jeleniogórska 4
tel.75/73-80-288
powiat bolesławiecki
18 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im.J.Gromkowskiego
we Wrocławiu ul. Koszarowa 5
tel.71/395-76-07
Długołęka, Wrocław-Psie Pole
19 POGOTOWIE RATUNKOWE
Trzebnica ul. Kościuszki 10
tel.71/312-03-20
powiat trzebnicki
20 NIEPUBLICZNY ZOZ NOXMED SP. Z O.O.
w Chojnowie ul. Szpitalna 20
tel.76/819-10-75
Chojnów, Miłkowice, Chocianów
21 WOJEWÓDZKI SZPITAL SPECJALISTYCZNY
w Legnicy ul. Iwaszkiewicza 5
tel.76/72-11-111
Wądroże Wielkie, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Prochowice, Ruja, Legnica
22 Polskie Centrum Zdrowia
w Środzie Śląskiej ul. Kolejowa 16A
tel.71/317-22-42
Malczyce, Miękinia, Środa Śląska, Udanin
23 NZOZ POWIATOWE CENTRUM MEDYCZNE
w Wołowie ul. Inwalidów Wojennych 26
tel.71/380-58-11
powiat wołowski
24 POWIATOWY ZESPÓŁ SZPITALI
w Oleśnicy ul. Armii Krajowej 1
tel.71/77-67-302
Oleśnica, Bierutów, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Międzybórz, Oleśnica, Syców,
25 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
w Oławie ul. Baczyńskiego 1
tel.71/30-11-326
Oława, Domaniów, Jelcz-Laskowice, Oława, Czernica, Siechnice
26 SPZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe
w Świdnicy , Plac Wojska Polskiego 2a
tel.74/85-13-232
powiat świdnicki
27 POGOTOWIE RATUNKOWE
w Wałbrzychu, ul. B.Chrobrego 39
tel.74/84-24-462
powiat wałbrzyski
28 NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
w Lubaniu, ul. Zawidowska 4
tel.75/72-13-920 wew.300 oraz 262
Lubań, Świeradów-Zdrój, Leśna, Olszyna
39 POGOTOWIE RATUNKOWE WE WROCŁAWIU
Milicz, ul. Grzybowa 1
tel.507 15 19 22
Cieszków, Krośnice, Milicz, Twardogóra
30 Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o. NZOZ SZPITAL POWIATOWY
Kamienna Góra, ul. Bohaterów Getta 10
tel.75/74-49-273
powiat kamiennogórski
31 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Duszniki Zdrój, ul. Sprzymierzonych 11
tel.74/86-69-346
Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Lewin Kłodzki, Szczytna
32 ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ
Kłodzko ul. Szpitalna 1a
tel.74/86-51-260
Kłodzko, Bystrzyca Kłodzka, Lądek-Zdrój, Międzylesie
33 Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – Zakład Opieki Zdrowotnej S.A.
Polkowice, ul. Kardynała B. Kominka 7
tel.76/74-60-853
powiat głogowski, Grębocice, Gaworzyce

Komentarze + DODAJ KOMENTARZ

  • Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 09:56:18

    EM

    Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8 do godziny 8 dnia następnego.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 20:22:07

    gość: ~bolex

    No to życzę powodzenia nieposiadająym samochodu w dostaniu się w nocy lub w weekend do Ziębic po pomoc lekarską;)

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 21:19:50

    gość: ~obywatel

    to jest poprostu skandal w biały dzień nasze państwo nas okrada! ZLIKWIDOWAĆ NFZ!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 21:22:23

    gość: ~gość z kosmosu

    Głosowaliście na (P)artię (O)szustów to nie płaczcie!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 21:55:15

    gość: ~TRAGEDIA

    Brawo Głos z kosmosu !!1 Przetrzyjcie oczy zanim postawicie krzyżyk przy urnie wyborczej !! SKANDAL !! CZY BURMISTRZ COŚ ZROBI W TEJ KWESTII LUB KOLEGA SENATOR??? PROSZE NIE CHOWAĆ SIĘTERAZ TYLKO POKAZAĆCO POTRAFICIE!! MIESZKAŃCY CZEKAJĄ

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 09:03:03

    gość: ~do Tragedia

    BURMISTRZ JAK KAŻDY INNY CZŁOWIEK BĘDZIE MUSIAŁ JEŹDZIĆ DO ZIĘBIC PRZEZ IDIOTÓ Z NFZ.PRZESTAJĘ PŁACIĆ ZUS I IDE DO CZARNEJ STREFY.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 22:05:50

    gość: ~ruch w interesie

    No to trzeba założyć TAXI albo kupić BUSA żeby wozić ziębiczan do ząbkowickiego szpitala a ząbkowiczan do ziębickiego ambulatorium. Ale będzie ruch w interesie przewozowym, tylko PKS-owi się nie opłaci.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-01 22:17:13

    gość: ~Jacu

    Nie no po co w XXI wieku w mieście powiatowym taka ekstrawagancja jak pomoc medyczna?

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 08:34:11

    gość: ~ktoś

    Po co więc było organizować ambulatorium w Ziębicach, fachowe, ze sprzętem, zespołem??? Ile ludzi będzie teraz wiedziało gdzie dzwonić po pomoc?

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 08:47:10

    gość: ~Chory

    Mieszkam sam, parę lat temu Pogotowie z Ząbkowic w nocy mi życie uratowało, sam dzwoniłem po nich, bo nawet sąsiadów nie mam. Teraz, to już nawet nie będę dzwonić, no chyba, że do Ciepierskiej.

    Ja myślę, że czas opuścić to miasto na rzecz cywilizacji.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 08:42:56

    gość: ~ale o co chodzi?

    Odległość: Ziębice - Niemcza =ok. 34km; Ziębice - Piława Górna = ok.30 km; Ziębice - Bardo=ok.31km; Ziębice- Ciepłowody= 20km; Ziębice - Kamieniec Ząbkowicki =ok. 23 km; Ziębice-Stoszowice = 25km; Ziębice- Ząbkowice Śląskie = ok.20 km. Zyczę wszystkim dużo zdrowia i żeby nikt nie musiał w środku nocy szukać transportu z chorym dzieckiem do lekarza 30km dalej!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 12:11:54

    gość: ~Kamila

    Może My mieszkańcy Ząbkowic Sl. i miejscowości oddalonych od Ziębic o ponad 30 km powinnismy napisać protest do NFZ . Nie chcemy zmiany..było Pogotowie Ratunkowe i Szpital i udzielali nam pomocy w nocy . Dlaczego ktoś z urzędników dokonuje wyboru za nas?!
    Apel do wszystkich! Wysyłajmy swoje protesty do NFZ, jesli myslicie tak samo jak ja.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 10:44:46

    gość: ~Blanka

    To ni urzędnicy, to wasz postępowy, światły, liberalny rząd PO.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 12:19:49

    gość: ~nicuś

    Ludzie - czytajcie ze zrozumieniam - ambulatorium nie ma nic wspólnego z pogotowiem ratunkowym i w raziegwałtownego zachorowania, omdlenia, utraty przytomności, wypadku itp. dzwonicie normalnie po pogotowie 999 lub 112. Ambulatorium obsługuje przypadki nie zagrazające bezpośrednio życiu np. bóle kręgosłupa, brzucha itp., które nie wymagają natychmiastowej pomocy zespołu ratunkowego. W takich przypadkach idziecie do ambulatorium jak do swego lekarza tyle tylko że w nocy lub w święta. Jak nie możecie dojść to dzwonicie i umawiacie się na wizytę domową. A faktem jest że to skandal,że po pierwsze zlikwidowano ziębickie ambulatorium przy pogotowiu, na które powiat i gmina wydała grube pieniądze a po drugie że w powiecie nie ma 2 ambulatoriów w Ziębicach i w Ząbkowicach. Z drugiej strony mieszkańcy Ząbkowic może teraz zrozumieją jak czuli się Ziębiczania gdy zlikwidowano im szpital). Swoją droga jestem ciekaw czy PCZ będzie prowadził to ambulatorium tak jak robił to juz kilka miesięcy temu dla swoich pacjentów. Ambulatorium było w Ziębicach a lekarz we Wrocławiu i leczył telefonicznie za posrednictwem pielęgniarki - to dopiero była jazda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 12:59:26

    gość: ~pacjent

    Ojej P C Z w Ziębicach koń by się uśmiał.Od kiedy mają taką siłę fachową ?.Nie wiem czy na chwilę obecną ktoś z lekarzy przyjeżdża na codzień a co dopiero kiedy trzeba pełnić dyżury nocne!!.Pan PREZES da radę! No i zmusi swoich ludzi do roboty a jak nie to na bruk.Mają tam dwóch lekarzy ,pełniących dyżury na oddziałach to i obskoczą ambulatorium!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 13:14:09

    gość: ~anioł

    Słynny PCZ- jedżmy do Środy Śl,-tam też nas przyjmą!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 14:38:56

    gość: ~anioł

    Słynny PCZ- jedżmy do Środy Śl,-tam też nas przyjmą!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 16:32:22

    gość: ~mieszkanka powiatu

    A ja się bardzo z tego cieszę i mam nadzieję, że tu (w Ziębicach) nikt mi nie powie: " Z czystego lenistwa nie chce mi sie z panią rozmawiać". Jest mi obojętny dojazd- Ziębice czy Ząbkowice, bo i tak większość z nas dotychczas wybierała Strzelin. Mam nadzieję, że w Ziębicach potrakują człowieka humanitarnie.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 17:13:41

    gość: ~bisdread

    POprawia się sytuacja pod względem dbania o nasze zdrowie. Pewnie tym sposobem uda się nam przedłużać czas życia społeczeństwa. Ciekawy jestem czy w październiku ludzie o tym będą pamiętali.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 17:13:54

    gość: ~bisdread

    POprawia się sytuacja pod względem dbania o nasze zdrowie. Pewnie tym sposobem uda się nam przedłużać czas życia społeczeństwa. Ciekawy jestem czy w październiku ludzie o tym będą pamiętali.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-05 10:18:47

    gość: ~zatroskany

    Bardzo w to wątpię, choć osobiście żyję nadzieją, że kłamstwo i dyktatura PO liberałów padnie jak komuna, bo przed wyborami rzucą kiełbasę, a biedny lud zachłyśnie się jej smakiem i zapomni o wszystkim a nawet o tym, że są wybory.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 17:24:43

    gość: ~nadzieja

    Chory Rząd, NFZ polityka przez nich prowadzona tylko idiota za biurka mógł to wymyślić zapewne krocie zarabiają ,''o'' komunikacji PKS ,PKP do Ziębic w godzinach wieczornych nie wspomnę o nocnych,nie porównujmy się do zachodu.No tak system emerytalny pada,leki drogie ,za dużo nas to trzeba zrobić selekcje. Na zasiłkach pogrzebowych zaoszczędzą bo umniejszyli podwyżki emerytur też .No to sobie przeciętny obywatel pojedzie tax ,Słowem koszmar a może jakieś pospolite ruszenie ?

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-03 10:22:04

    gość: ~on

    P C Z W ŚRODZIE ŚL.TAK SANO WAM POMOŻE JAK TO W ZIĘBICACH CZY WROCŁAWIU.DZIWIE SIĘ ŻE ONI JESZCZE NA TYM RYNKU USŁUG MED.DZIAŁAJĄ!!!NIEKOMPETENCJA I AROGANCJA WŁAŚCICIELA SIĘGA ZENITU!!!!rozpirzyć nfz i pcz!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 18:50:35

    gość: ~kolo

    Czubek z NFZ który podjął decyzję że by miasto powiatowe zostawić bez pomocy a pomoc przenieś na wichurę gdzie przez większość czasu nie ma dojazdu a w zimie nie ma przejazdu powinien zostać eksmitowany za kare do Ząbkowic mam nadzieję że sam doświadczy własnego kretyństwa. Urzędasy z NFZ-tu powinni czasem ruszyć zady w teren i zobaczyć naocznie jak sytuacja wygląda ale tam czy się stoi czy się leży pensja się należy, ciekawe czy ktoś kiedyś policzy ile tysięcy ludzi jest już ofiarami NFZ pewnie zanim zlikwidują ten straszny urząd to ofiary będą liczone w dziesiątkach tysięcy bo składki nie płacimy na szpitale tylko na pensje dla niekompetentnych nierobów z NFZ PS. Ciekawe czy ktoś kiedyś sprawdził jakie wykształcenie mają urzędasy które często decydują o życiu ludzi.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-02 20:03:13

    gość: ~PCZ=dziadostwo

    Mieszkam w Ziębicach i wcalę nie cieszę się z zamiany pogotowia na PCZ. Do tej pory choć moze nie było luksusowo i najlepiej, bo jeden lekarz pogotowia w Ziębicach obsługiwał i karetkę i ambulatorium, to jednak na poradę nie trzeba było zbyt długo czekać. A w przychodni PCZ na normalną "dzienną" wizytę u jednego z 2 lekarzy trzeba czekać w kolejce nawet 5-6 godzin, na wizytę domową u obłożnie chorego liczyć można jedynie z łaski i po 10-12 godz. czekania. O rejestracji do lekarza na konkretną godzinę nie ma mowy. O tym, że lekarz bedzie przyjmował o określonej porze i się nie spóźni nie ma co marzyć. Przychodnia działa na starym w większości popsutym sprzęcie i sprawne zrobienie EKG graniczy z cudem. Teraz ta firma ma obsłużyć 80000 ludzi - starch się bać - jakim cudem oni ten kontrakt dostali, czy ktokolwiek z NFZ-tu sprawdził ich rzeczywiste warunki i możliwości czy tylko zadowolił się papierkami, a papier jak wiadomo przyjmie wszystko. My w Ziębicach już przerabialiśmy nocną i świąteczną pomoc PCZ-tu, która na szczęście dla nas funkcjonowała (a raczej nie funkcjonowała) tylko kilka miesięcy - teraz uszczęśliwono nią jeszcze innych!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-03 07:56:00

    gość: ~szok

    Popieram! Było dobrze, jak ktoś mógł sam dojść do Pogotowia, to lekarz zawsze przyjął, nawet jak chwilkę trzeba było zaczekać aż wrócą z wyjazdu. Jak była konieczność wezwania karetki, to przyjeżdzł fachowy zespół, ratownik, pielęgniarz, lekarz. Człowiek był pewny, że zajmą się nim profesjonalnie. Na kogo teraz mamy liczyć? PCZ ma karetkę??? Dobre sobie??? Widzieliście ją?! Bo ja widziałem i koń by się uśmiał!!! Raczej nie życzę nikomu żeby musiał korzystać z tych usług!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-03 12:27:44

    gość: ~taki tam sobie

    jako mieszkaniec Ząbkowic w razie czego postawię jednak na Kłodzko

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-03 19:49:47

    gość: ~zawiedziony

    A co na to władze miejskie,gminne,starostwa w ich zadaniach jest zabezpieczenie zdrowotne społeczności ? przy takim bezrobociu funduje się obywatelom takie rozwiązanie.Zaczynam tęsknić za komuną .

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 10:30:18

    gość: ~mieszkaniec Ząbkowic Śl.

    Informuję, że zawiązał się ruch społeczny w proteście przeciwko świadczeniu usługi nocnej przez PCZ w Ziębicach. Każdego niezadowolonego mieszkańca pragnącego poprzeć nasz protest, zapraszam do złożenia podpisu na liście, która znajduje się w pogotowiu ratunkowym w Ząbkowicach ul. Sienkiewicza 15.
    Zapraszamy, czas działać, podpisy zbieramy do poniedziałku!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 10:42:41

    gość: ~mars

    no i zyje sie lepiej.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 13:48:05

    gość: ~XL

    Ten wątek można skwitowąć jednym " MEMENTO MORI " nie ma ucieczki od śmierci bo taka jest kolej rzeczy i tą dewizę na chwilę obecną lansuje NFZ . Nie ma co pluć na tą czy na inną partię , wszystkie " kroją "zdrowych i chorych jednakowo . Oby w najbliższych latach , odpukać " nasze " kolejne pomysły nie odbiły się czkawką Kadafiego . Pewne symptomy chorób śmiertelnych na pozór niepozorne przeciętnemu Kowalskiemu mogą kazać jechac do Ziębic , a w drodze powrotnej jedzie nogami do przodu . Określ swój stan i wybierz miejsce :( . Po drugie jaki będzie czas oczekiwania na karetkę przy kilkunastu zdarzeniach ( obszar duży ). Byłem świadkiem zdarzenia , kiedy kateka przyjechała do mojej ciotki ( była bardzo osłabiona ) lekarz szczaw młody ,zbadał tętno , które było bardzo niskie stwierdził , że karetkę wezwano bez potrzeby bo nic jej nie jest. Kiedy wujek warknoł , niskie tętno to nic !! wówczas z niechęcią zabrano Ją do szpitala . Nazajutrz zmarła - tętniak . Pozdrawiam NFZ za chore pomysły. Proponuje zwiększenie składek i jeden stały punkt w " Leśnej Górze "

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 17:00:33

    gość: ~RS

    Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu Ząbkowickiego ,Niemczy, Piławy do poparcia protestu ,listy poparcia dostępne w każdej gminie/ w przychodnie,urzędach,sklepach itd./
    Wyraźmy swoje obawy, gro społeczeństwa nie ma informacji gdzie co? i na czym to polega.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 20:52:12

    gość: ~ziębiczanin

    Ludzie wy jeszcze wierzycie w siłę jakichś list i podpisów. My w Ziębicach kiedy likwidowali nasz szpital zebraliśmy kilka tysięcy podpisów pod protestem przeciwko jego likwidacji. I co - i nic. Ktoś tymi listami wytarł sobie tyłek, a szpital i tak zlikiwdowali. Od tego czasu my w Ziębicach dobrze wiem co to znaczy żyć w strachu, że w razie potrzeby nie zdążą nas dowieźć do szpitala bo droga jest nieprzejezdna np. z powodu zamieci czy wypadku. Dlatego życzymy wam ząbkowiczanom powodzenia w waszej walce, ale na wiele nie liczcie, u nas jak już coś zlikwidują to na amen!

  • (this post was banned by administrator)

    2011-03-04 21:35:33

    gość: ~Piotrek

    (this post was banned by administrator)

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 23:12:21

    gość: ~gość

    A o nas NFZ zapomniał a może skazał już na straty mieszkańcy Złotego Stoku i okolic.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-04 23:12:51

    gość: ~gość

    A o nas NFZ zapomniał a może skazał już na straty mieszkańcy Złotego Stoku i okolic.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-05 09:26:47

    gość: ~~

    Znachorzy i szamani pilnie poszukiwani !!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-05 21:28:03

    gość: ~rtyui

    I tak wiiekszosć mieszkanców gminy Ziebice wybiera lecznie w Strzelinie

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-05 22:30:05

    gość: ~jajko

    Bo do Strzelina mamy dobry dojazd pociągiem a do Ząbkowic - powiatu, żadnego dojazdu nie ma! Komu na co taki powiat potrzebny?!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 09:34:27

    gość: ~ja

    podzielic miedzy klodzko i dzierzoniow i bedzie git.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 09:35:39

    gość: ~ja

    no tak tylko kto nakarmi te biedne bezradne urzednicze gęby... astatystyki bezrobocie... nie ma co liczyc na likwidacje powiatu.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 10:47:55

    gość: ~xcvtryuiasdw

    faktycznie lepiej podzielić na trzy powiaty

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 12:32:23

    gość: ~Kaja

    Może warto by się skrzyknąć i zorganizowć referendum na temat likwidacji powiatu ząbkowickiego i jego rozdzielenia na 3 i poprzyłączania do sąsiednich: Strzelina, Dzierżoniowa i Kłodzka. Powiat ząbkowicki przez laka swojego istnienia udowodnił, że nikomu do niczego nie jestpotrzebny i z niczym nie umie sobie poradzić, a doprowadza jedynie do likwidacji wszystkiego za co się weźmie, patrz: komunikacja autobusowa, szpitale, szkoły średnie.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 17:18:30

    gość: ~~

    Smutne, że mieszkańcy nie widząc szans na poprawę chcą podziału i secesji powiatu myśląc,
    że pod nowym berłem będzie im lepiej. Bieda jest niestety wszędzie dookoła i nikt nic nam nie da. Czekajcie do jesiennych wyborów i wtedy przy urnach ocenicie Miłościwie Nam Panujących!!!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-07 19:53:30

    gość: ~Lew

    Fakt bieda jes wszędzie ale w innych powiatach gospodarują nią sprawiedliwiej. Pozostawiono tam po 2-3 szpitale (jak w powiecei nyskim czy dzerżoniowskim), nie zlikwidowano najważniejszych szkół średnich, nie zlikwidowano komunikacji autobusowej(jak we wszystkich sasiednich). Więc jednak można. Nasz powiat ząbkowicki jest po prostu za słaby i do tego słabo zarządzany, nie pomagają mu też ciągłe ząbkowicko-ziębickie animozje. W innych powiatach (Kłodzko, Nysa, Dzierzoniów) pomimo istnienia tam kilku miast nie polikwidowano wszystkiego w miastach podległych i nie poprzenoszono do miasta powiatowego, a między wszystkimi ważniejszymi miejscowościami działa jakaś komunikacja> Jak jest w naszym powiecie wszyscy widzą. I nie mają nic do tego jesienne wybory, bo one nie dotyczą tej kwestii, póki co żadna partia nie ma w programie ograniczenia liczby powiatów. Wydaje sięwięczasadny pomysłinicjatywy oddolnej i zwołania referendum na temat podziału powiatu ząbkowickiego pomiędzy sąsiednie.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 09:30:15

    gość: ~piotr

    Decyzja o odebraniu nam opieki w nocy i święta należała tylko i wyłącznie do Narodowego Funduszu Zdrowia.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 13:41:13

    gość: ~uy

    faktycznie niema co liczyć na dobrą opiekę w Ziebicach

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 14:44:07

    gość: ~feel

    Ciekawe czy Ci co tak narzekają na opiekę, którą mieliśmy do tej pory na miejscu w Ząbkowicach, będą zadowoleni dojeżdżając do Ziębic 20 km, albo i jeszcze dalej... i lepiej żeby jeszcze mieli czym, bo taxi do ziębic to ok 150 zł...

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 15:07:32

    gość: ~sp

    tak samo jak w ziebicach zlikwidowano szpital i teraz trzeba tułać sie po nysie, dzierżoniowie i strzelinie

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 20:17:07

    gość: ~erko

    tak nie morze byc by tułac się do Ziebic

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 22:08:43

    Jaga

    Nie ma szpitala w Ząbkowicach,Ziębicach,kamieńcu a oni wszyscy są!!i mają się dobrze.PO

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-08 22:13:45

    Jaga

    Nie ma szpitala w Ząbkowicach,Ziębicach,kamieńcu a oni wszyscy są!!i mają się dobrze.PO

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-09 01:36:25

    gość: ~akcja

    http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/nfz-rozmawia-ws-pomocy-w-ozorkowie,1,4204603,region-wiadomosc.html

    Tak jest, że to sami ludzie muszą wyręczać swoje powiatowe/gminne władze. I jak widać czasem przynosi to rezultaty.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-10 20:38:33

    gość: ~kibic sondaży

    Huura!!! PO rzondzi?

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-10 20:55:04

    gość: ~nie sklerotyk

    Nie jest mi was żal (może niektórych) W następne wybory wysłuchacie P(ełno) O(bietnic) i znowu oddacie głos na P(artię) O(szustów!

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-11 10:58:33

    gość: ~.

    Mi zaś jest żal tych , którzy wciąż myśl,a , że ząbkowiczanie głosowali na PO bo to jest PO. Mieszkańcy po prostu ocenili poprzednią ekipę. A Figzałów we władzach nie chcieli więc zostali tacy a nie inni kandydaci. To , że akurat pochidzili z list PO - farbowani, z łapanki czy nie - nie ma znaczenia. Nie było innego wyboru.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-14 18:41:10

    gość: ~nie sklerotyk

    A mi jest żal tych, którzy ciągle jeszcze myślą, że głosując na P(artię) O(szustów) wybrali mniejsze zło. W nagrodę zapraszam nocą do Ziębic, po skierowanie na lifting mózgu.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-03-15 10:45:50

    gość: ~ja

    W Ząbkowicach na pewno.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-04-03 18:31:18

    gość: ~zawiedziony

    Tak po wyborach ludzie dostają amnezji jak się dorwą do władzy to po cóż myśleć o wyborcach niech się naród cieszy pustymi obietnicami to się sprawdza po każdych wyborach.A może co jakiś czas ich rozliczać i pozbywać mandatów z niedotrzymanych obietnic.W Polsce znowu przydałby się przewrót by ludzie się obudzili.

  • Re: Nocna i świąteczna pomoc medyczna rusza od dziś

    2011-04-03 19:42:44

    gość: ~wyborca

    ostatnio dodany post

    Orzeszek chce być burmistrzem fajerwerków, a jest tylko podmokłym kapiszonem