Express-Miejski.pl

Praca w opiece w Niemczech prywatnie – czy warto?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Adobe Stock

Opiekunki i opiekunowie, którzy decydują się na wyjazd do pracy w Niemczech, muszą podjąć decyzję o formie zatrudnienia. 

Najczęściej spotykana jest współpraca z agencją opieki, ale wiele osób poszukuje pracy na własną rękę. Czy prywatne oferty pracy w opiece w Niemczech są warte uwagi? Jakie są ich plusy i minusy? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Prywatne ogłoszenia dla opiekunek niemieckich

Praca w niemieckiej opiece jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na jej specyfikę. Wyjazd za granicę, rozłąka z rodziną, porozumiewanie się w obcym języku, a czasem trudny charakter seniora – to wszystko sprawia, że chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, żeby dokładnie sprawdzać ogłoszenia do opieki w Niemczech, prywatne w szczególności. Przeczesując Internet, możesz bowiem napotkać szereg nieporozumień i trudności. Na dodatek wśród prywatnych ogłoszeń trudno znaleźć legalną pracę. Żeby taka była, pracodawca musiałby zapewnić opiekunce umowę o pracę zgodną z prawem niemieckim. Zanim więc na nie odpowiesz, poznaj wszystkie ich wady i zalety.

Wady praca opiekunka Niemcy prywatnie.

Rezygnacja z pośrednictwa agencji niesie za sobą wiele zagrożeń. Oto najczęściej spotykane:

  • ryzyko dodatkowych wydatków,
  • możliwość trafienia na fałszywą ofertę,
  • brak pomocy w formalnościach,
  • problemy z wyegzekwowaniem wypłaty,
  • trudności ze znalezieniem legalnej oferty pracy.

Kiedy warto korzystać z prywatnej pracy w opiece w Niemczech?

Mimo wielu wad są sytuacje, kiedy praca opiekunki w Niemczech prywatnie jest dobrym rozwiązaniem. Do jej zalet można zaliczyć:

  • brak prowizji dla pośrednika,
  • możliwość negocjacji pensji,
  • niezależność.

Tego rodzaju zatrudnienie opłaca się osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą. Dzięki niemu mogą uzyskać większą wypłatę i jednocześnie mieć całkowitą swobodę działania.

Chociaż praca w opiece w Niemczech prywatnie ma swoje dobre strony, raczej się jej nie poleca. Kwestią nadrzędną jest tutaj bezpieczeństwo, którego prywatne ogłoszenia nie są w stanie zapewnić. Dlatego jeżeli chcesz zyskać spokój, zdecyduj się na współpracę ze sprawdzoną agencją. Znajdziesz je na portalu SenioPort. Wtedy masz pewność, że terminowo otrzymasz wynagrodzenie, a praca będzie w pełni legalna.

Oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA