Express-Miejski.pl

Czy warto pracować w opiece w Niemczech?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Adobe Stock

Sytuacja na polskim rynku pracy poprawiła się na tyle, że większość ludzi nie ma problemu ze znalezieniem zatrudnienia co jeszcze kilkanaście lat temu nie było tak pewne.

Jednak ta poprawa nie oznacza, że nie ma już żadnych problemów i wszyscy są zadowoleni ze swojej zawodowej sytuacji. Jedną z bardziej poszkodowanych grup na polskim rynku pracy są osoby 50+, które nadal mają problemy ze znalezieniem pracy, a na pewno ze znalezieniem dobrej pracy, która da im zarówno satysfakcję, jak i dobre dochody. Wyjściem z tego klinczu może być rozpoczęcie pracy jako opiekun seniora w Niemczech.

Praca opieka Niemcy - Wymagania

Jeśli chodzi o wymagania do podjęcia pracy w opiece w Niemczech to są dwa główne. Po pierwsze, znajomość języka niemieckiego na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Trudno wyobrazić sobie właściwe wykonywanie wszystkich obowiązków opiekuna osoby starszej bez znajomości tego języka. Druga sprawa, to doświadczenie w opiece nad seniorami, czy osobami dorosłymi. Mogą to być doświadczenia z opieki nad własnymi rodzicami, małżonkiem czy kimś znajomym. Pomocna będzie z pewnością umiejętność gotowania, sprzątania, czy dbania o ogród. Czasem wymagane jest posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Warunki pracy na szteli

Dobra sztela, czyli miejsce wykonywania zlecenia, jak mówią o nim potocznie opiekunki, charakteryzuje się tym, że daje dobrze zarobić. Co to konkretnie oznacza? Oczywiście w internecie są tysiące ofert, które potrafią różnić się między sobą w znaczny sposób. Dobre agencje opiekunek seniora, takie jak na przykład Veritas Opieka, oferują średnie płace miesięczne w wysokości około 1700 euro netto. Oprócz tego opiekunka jadąca do Niemiec może liczyć na darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Veritas zapewnia darmowy transport na miejsce pracy oraz późniejszy powrót do Polski. Osoby zainteresowane ofertami pracy w opiece w Niemczech proszone są o zapoznanie się z ofertami na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

mat. sponsorowany

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Czy warto pracować w opiece w Niemczech?

  2021-12-29 12:18:16

  gość: ~j23

  To program waszego tuska i PO

 • 2021-12-29 13:59:30

  gość: ~pot

  @~j23
  niemcy niszczyli Polske a polacy maja im tylki poidcierac sory za zadna cene

 • 2021-12-29 14:15:28

  gość: ~j23

  @~pot Mało tego rządzą nami dalej bez wojny 4 rzesza, qrewski świat i POlityka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2021-12-29 15:14:25

  gość: ~ktoś

  @~j23
  PISi pajac tylko ma tyle do powiedzenia co usłyszy w TVP. Bliżej wam do Białorusi i Rosji. Nawet Orban z Węgrami nie chce mieć z wami nic wspólnego. Dogadał się z Putinem i gaz ma tani a durne polaczki będą bulić. Taki PISi nowy wał.

 • 2021-12-29 17:24:29

  gość: ~j23

  @~ktoś Ćwoku jesteś bardzo płytki wiedzy.....mam swoje zdanie na to wszystko w du...pie mam PO PIS i wszystkie partie.Historia kołem się toczy tylko ty jej nie znasz ćwoku

 • 2021-12-30 07:47:11

  gość: ~ktoś

  ostatnio dodany post

  @~j23
  Twoi rządzą od 6 lat a ty nadal zwalasz na Tuska . Głosowałeś na PIS a teraz jak socjalizm się sypie to zmieniasz zdanie, PIsowski wypierdku?

 • 2021-12-29 15:15:28

  gość: ~ktoś

  @~pot
  Ktoś ci każe podcierać Niemców? Zawsze możesz myć gary u ciapatego w Anglii.

REKLAMA