Express-Miejski.pl

Czy w paczce do Włoch wolno nadać każdy lek dostępny w Polsce na receptę?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pexels.com

Nadawanie paczki zagranicznej wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Dotyczą one między innymi wymiarów i wagi przesyłki, których górną granicę określają przewoźnicy.

Do paczki nie można też włożyć wszystkiego, a przedmioty zakazane wyszczególnia specjalna lista. Znajdują się na niej również leki na receptę. Od tej reguły istnieją jednak wyjątki.

Jak najlepiej wysłać paczkę do Włoch?

Nadanie paczki do Włoch nie należy obecnie do trudnych zadań. Jest to możliwe dzięki konkurencji, gdyż kurierzy w walce o klienta wprowadzają różne ulgi i obniżki, bezpłatne ubezpieczenia czy krótkie terminy przewozów. Dodatkowo z pomocą przychodzi internet, w którym można sprawdzić, jak najtaniej wysłać paczkę do Włoch.

Sieć odgrywa tu o wiele większą rolę. Umożliwia też bezkontaktową komunikację oraz załatwianie wielu formalności online. To z kolei znacznie skraca i upraszcza czas zamawiania usługi, gwarantując znacznie większy komfort klientom prywatnym i biznesowym. W sieci można też sprawdzić, ile idzie paczka z Polski do Włoch, umówić się na jej odbiór przez kuriera oraz zapłacić za usługę w systemie szybkich płatności.

Czy przesyłka do Włoch może zawierać leki na receptę?

Wiedząc, jak wysłać paczkę do Włoch, można pomóc swoim bliskim w tym kraju, dostarczając im często bardzo potrzebne rzeczy osobiste. Wśród nich mogą też być leki na receptę, które z założenia są objęte zakazem wysyłki kurierskiej. Istnieją jednak sytuacje, w których przesyłka do Włoch może zawierać takie produkty. Więcej wskazówek, jak wysłać paczkę do Włoch z lekami znajdziesz np. na stronie https://www.euro-paka.pl/paczki-do-wloch

Musisz też spełnić określone prawem wymogi:

  • wysyłany preparat musi być przeznaczony dla konkretnej osoby, co powinna potwierdzać dokumentacja medyczna,
  • lek nie może być dostępny w aptekach na terenie Włoch,
  • stosowanie preparatu jest niezbędne do kontynuowania długoterminowego leczenia, którego przerwanie grozi pogorszeniem stanu zdrowia chorego,
  • lek musi być przepisany przez lekarza prowadzącego, którego dane kontaktowe muszą się znaleźć w przesyłce.
  • zalecane jest też umieszczenie w niej kopii recepty sprzed jej realizacji.

Istotnym elementem procesu wysyłania leków jest spełnienie określonych warunków ich transportu. Nie wszystkie preparaty można po prostu włożyć do paczki. Niektóre z nich wymagają określonej, stałej temperatury. Dlatego ich transport można powierzyć wyłącznie tej firmie kurierskiej, która dysponuje odpowiednim samochodem.

Ile idzie paczka z Polski do Włoch?

W kontekście transportu leków na receptę dla chorej osoby, która pilnie ich potrzebuje, istotny będzie czas transportu. Im dłuższy, tym większe jest też ryzyko, że preparat zepsuje się, straci swoje właściwości lub dojdzie do uszkodzenia pojemnika czy opakowania.

Firmy przewozowe obsługujące paczki do Włoch deklarują maksymalny czas realizacji usługi na 3-4 dni robocze. Warto jednak pamiętać, że jeśli paczka zostanie nadana w środę, to trafi do adresata nie wcześniej niż w następny wtorek. To z kolei oznacza, że będzie w trasie 6-7 dni. Transport potrwa jeszcze dłużej, jeśli w tym czasie wypada jakieś święto. Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę, wysyłając leki na receptę.

Paczki kurierskie nie są starannie kontrolowane, dlatego klienci często umieszczają w nich rzeczy niedozwolone, licząc na to, że „się uda”. Należy jednak pamiętać, że wysyłając leki na receptę na własną odpowiedzialność i w nieodpowiednich warunkach, nadawca nie tylko naraża się na konsekwencje, ale działa też na szkodę pacjenta.

mat. sponsorowany

REKLAMA


REKLAMA