Express-Miejski.pl

Laptop do firmy - zbędny wydatek czy niezbędne narzędzie pracy?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay.com

Praca zdalna jeszcze nigdy nie była tak popularna, jak teraz.

Dzięki niej pracodawcy mogą optymalizować koszty, natomiast pracownicy wykonują swoje obowiązki w sprzyjających warunkach, przez co są znacznie efektywniejsi. Pozostaje jednak kwestia wyposażenia stanowiska, a konkretnie zapewnienia pracownikowi komputera bądź laptopa, który stanowi podstawowe narzędzie pracy. 

Co mówią na ten temat przepisy?

Pracodawcy często próbują przerzucić obowiązek posiadania sprzętu komputerowego na pracowników, jednak przepisy są w tej kwestii jednoznaczne - to pracodawca odpowiada nie tylko za wyposażenie stanowiska pracy, ale również za zapewnienie odpowiednich narzędzi. Co prawda zatrudniający mają możliwość wypłacenia pracownikowi ekwiwalentu za to, że korzysta z własnego sprzętu do celów służbowych, jednak takie rozwiązanie nie wydaje się być najlepszym. Oczywiście, niemal każdy posiada dziś w domu komputer bądź laptop, jednak pozostaje pytanie, czy sprzęt ten posiada odpowiedni program antywirusowy bądź zabezpieczenia, które ograniczają ryzyko wycieku danych? Jeśli nie, to wykonywanie z jego pomocą obowiązków zawodowych jest bardzo ryzykowne. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie pracownikowi kompletnego sprzętu, który posłuży nie tylko do pracy, ale również do zabezpieczenia danych poufnych bądź osobowych oraz do komunikowania się z innymi członkami zespołu. Wysokiej klasy sprzęt można zakupić w sklepie internetowym Amso.

Niezbędny sprzęt, lecz duży wydatek

Zakup jednego czy dwóch laptopów służbowych nie stanowi jeszcze poważnego wydatku dla dobrze prosperujących firm. Problemem może być jednak jednorazowe nabycie większej ilości komputerów. Z drugiej strony trudno, aby dwóch pracowników wykonywało swoje obowiązki na jednym sprzęcie, na przykład zamiennie, w modelu pracy hybrydowej. Jak pogodzić wygodę z bezpieczeństwem, a przy tym ograniczyć wydatki? Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na zakup komputerów i laptopów używanych, najlepiej poleasingowych. Laptopy Warszawa to oferta skierowana do wszystkich, którzy chcieliby nabyć wysokiej klasy sprzęt, a przy tym nie przepłacać. Oczywiście, właściciele firm mogą zdecydować się na leasing sprzętu komputerowego, jednak nie prowadzi on do ograniczenia wydatków, a do ich rozłożenia w czasie. W praktyce, decydując się na leasing, zapłacimy jeszcze więcej, niż gdybyśmy kupili nowy komputer, płacąc za niego jednorazowo. Dlatego też dobrze jest zdecydować się na alternatywne rozwiązanie, jakim jest zakup komputerów, z których wcześniej korzystali pracownicy innych firm. Jest to pełnowartościowy sprzęt, na którym można zainstalować różnego typu programy do prowadzenia firmy - księgowe, magazynowe czy kadrowe. Na zakup laptopów poleasingowych powinni zdecydować się przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy chcieliby wprowadzić w swojej firmie model pracy zdalnej bądź model hybrydowy, a więc którzy muszą zapewnić każdemu pracownikowi niezbędny sprzęt do wykonywania obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. 

mat. sponsorowany

REKLAMA