Express-Miejski.pl

Jak prawidłowo farbować włosy w domu?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

O koloryzacji włosów w domu powstało już wiele artykułów. 

To temat, który cieszy się dużą popularnością nie bez powodu – od kiedy na półkach sklepowych pojawiły się wysokiej jakości farby, panie (a coraz częściej też panowie) decydują się na zmianę koloru włosów niekoniecznie w salonie fryzjerskim. Ale jak powinno przebiegać farbowanie włosów w domu, aby można było uznać je za bezpieczne? Jak przygotować się do tego procesu w odpowiedni sposób?

Czy farbowanie włosów w domu jest bezpieczne?

Na samym początku warto wyjaśnić, że farbowanie włosów w domu jest bezpieczne, o ile tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności. Jest ich zaledwie kilka, ale nie można ich pomijać. Niezależnie od tego, czy jest to koloryzacja bez amoniaku, czy z jego udziałem, powinniśmy zawsze wykonać próbę uczuleniową. Polega ona na aplikacji niewielkiej ilości produktu w takim miejscu jak nadgarstek czy fragment skóry za uchem. Jeżeli w przeciągu najbliższych 24 h nie wystąpi niepożądana reakcja – możemy przystąpić do próby zmiany koloru.

Ale to nie wszystko – zawsze powinniśmy postępować dokładnie według wskazówek producenta i nie przekraczać czasu, jaki został wskazany w ulotce bądź na pudełku. W innym przypadku rezultaty mogą być nie takie, jakich oczekiwaliśmy.

Czy farbowanie włosów w domu jest proste?

Warto wiedzieć, że farbowanie włosów w domu nie powinno sprawić nam większych problemów. Nie jest też ważne, czy to koloryzacja bez amoniaku, czy z jego udziałem, ponieważ produkty te nakłada się zazwyczaj w ten sam sposób. Wszystkie kroki szczegółowo zostały opisane przez producenta. Należy jednak wspomnieć, że podczas domowej koloryzacji powinniśmy zwrócić uwagę na to, że niektórych odcieni nie uda nam się uzyskać już po pierwszej aplikacji farby. Na przykład rozjaśnianie koloru czarnego bywa problematyczne. 

Koloryzacja włosów w domu – podstawy

Zacznij od wyboru produktu. Koloryzacja bez amoniaku jest równie bezpieczna co ta z jego dodatkiem, dlatego to od Ciebie zależy, który kosmetyk uznasz za odpowiedni dla Twoich włosów. Kieruj się niekoniecznie ceną, a tym, co oferuje Ci producent.

Wielu specjalistów zaleca, aby przed samym farbowaniem nie myć włosów. W ten sposób łuski i skóra głowy będą w pewien sposób chronione w naturalny sposób przez wydzielający się łój. Ważne jednak, aby na czas przed farbowaniem powstrzymać się od aplikacji produktów do stylizacji, które oblepiają włosy. 

Przed samą koloryzacją powinniśmy zadbać o zabezpieczenie naszych ubrań oraz skóry. Zakładamy więc pelerynę lub specjalne ubrania, które mogą się zniszczyć oraz aplikujemy grubszą warstwę kremu nieco poniżej linii włosów. To sposób, który docenią w szczególności osoby farbujące włosy na ciemniejsze kolory. 

Zazwyczaj farba do włosów wymaga prostego przygotowania. Może ono polegać na połączeniu ze sobą dwóch preparatów. Zawsze unikajmy metalowych miseczek, a zamiast nich wybierajmy ceramiczne bądź plastikowe. 

Nie przekraczamy czasu, który wskazuje producent. Po samej aplikacji farby możemy zabezpieczyć włosy czepkiem (często dołączonym do produktu), a nawet dodatkowo owinąć włosy ręcznikiem. Gdy nadejdzie moment spłukiwania farby, postarajmy się zrobić to bardzo dokładnie. Jeżeli w opakowaniu znajdowała się także odżywka do włosów – koniecznie ją nałóżmy. Dzięki temu nasze włosy będą miękkie w dotyku i błyszczące tuż po ich wysuszeniu. W takiej odżywce znajduje się wiele wartościowych składników odżywczych, które wpłyną pozytywnie na wygląd naszej fryzury.

mat. sponsorowany

REKLAMA