Express-Miejski.pl

Jak szybko uczyć się angielskiego: najlepsze aplikacje

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Nauka języków obcych za pomocą aplikacji jest obecnie bardzo popularna. 

Powoli rewolucjonizuje ona proces nauki języków obcych, ponieważ daje możliwość nauki na odległość, przy niższych kosztach, a także dostosowania zarówno treści, jak i tempa nauki. Korzyści z używania aplikacji językowych jest wiele, ale ze względu na wszechstronność tego typu narzędzi oferowanych w sieci, wiele osób zastanawia się nad efektywnością tego typu nauki.

Odpowiedź brzmi — bardzo! Dzięki odpowiedniemu narzędziu i właściwej motywacji można szybko osiągnąć biegłość w języku docelowym. Aplikacje oferują możliwość nauki języka od samego początku, dlatego każdego dnia coraz więcej osób wykazuje nimi zainteresowanie.

Korzyści z nauki języka za pomocą aplikacji

Oto tylko kilka z wielu zalet, jakie takie aplikacje oferują użytkownikom:

Dostosowanie treści i tempa. W przeciwieństwie do tradycyjnych klas, w których program nauczania jest uogólniony i dopasowany do szerokiej grupy odbiorców, aplikacje pozwalają na bardziej spersonalizowaną naukę. Dzięki wysokiej jakości aplikacjom do nauki można dostosować zarówno tempo, jak i treści.

Duża elastyczność. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych i tych, które nie chcą być przywiązane do zajęć o określonej godzinie i w określonym miejscu. Możesz uczyć się języka z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Czy to przed pójściem spać, czy podczas przerwy w pracy, wystarczy otworzyć aplikację i zapoznać się z materiałem.

Przystępność cenowa. Aplikacje do nauki języków obcych są o wiele bardziej przystępne cenowo niż tradycyjne szkoły i centra językowe. Nie wspominając o tym, że możesz zapomnieć o przestarzałych klasach, ścisłym harmonogramie i książkach, które nosisz przy sobie przez cały czas.

Doskonałe aplikacje do nauki języków obcych, które powinieneś wypróbować

Idealna aplikacja będzie dostosowana do indywidualnego stylu uczenia się i pozwoli na naukę we własnym tempie. Nie trzeba dodawać, że musi ona zapewniać wysokiej jakości i dokładne treści. Nie ma jednoznacznej reguły, co będzie najlepsze dla każdego, ponieważ ludzie mają różne potrzeby edukacyjne.

Niektórzy uwielbiają uczyć się języków poprzez gry. Inni bardziej lubią mówić niż pisać i na odwrót. Poniżej przedstawiamy kilka innowacyjnych programów do nauki języków obcych, które możesz rozważyć w zależności od swojego stylu i potrzeb.

1. Preply
Preply to najbardziej wszechstronna i wszechstronna aplikacja do nauki języków obcych, jaką można obecnie znaleźć. Nie jest to aplikacja językowa sama w sobie, ale strona internetowa, na której możesz wybierać korepetytorów w zależności od swoich potrzeb i poziomu zaawansowania.

Aplikacja ta oferuje prawdziwe, bezpośrednie doświadczenie, co odróżnia ją od pozostałych opcji na tej liście. Korepetycje "twarzą w twarz" przypominają pracę w klasie, z tą jednak różnicą, że uczysz się jeden na jeden. Dzięki temu można korzystać ze wszystkich zalet aplikacji do nauki, takich jak elastyczność i indywidualne tempo nauki, a dodatkowo zyskuje się możliwość nauki z prawdziwym ekspertem.

Ponieważ Preply to strona stacjonarna z aplikacją, dostęp do lekcji można uzyskać z dowolnego urządzenia, w dowolnym czasie.

2. Memrise
Memrise różni się od innych aplikacji, ponieważ skupia się bardziej na mówieniu w języku, a mniej na regułach. Dzięki tej aplikacji nie będziesz ograniczony do zwrotów, quizów czy karteczek. Otrzymasz dostęp do filmów wideo z rzeczywistymi sytuacjami, w których możesz posłuchać, jak tubylcy mówią w danym języku. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą opanować konwersacje w języku docelowym. W tej aplikacji masz do wyboru 25 języków.

3. Duolingo
Duolingo jest o wiele prostsze niż pozostałe trzy opcje, ale jest również bezpłatne w użyciu. Oferuje 37 języków do wyboru i ma bardzo unikalne podejście do nauki. Nie ma ograniczeń co do liczby języków, których można się uczyć w tym samym czasie.

Dla każdego języka dostępne są lekcje. Nawet jeśli są one dość uproszczone, to i tak zaskakuje fakt, że ta aplikacja jest darmowa, biorąc pod uwagę ilość materiału, jaki oferuje.

Wnioski końcowe

Nauka języków obcych to wspaniała umiejętność, ale wymaga czasu i poświęcenia. Jeśli zdecydujesz się na naukę we własnym tempie za pomocą aplikacji, postaraj się być zorganizowany i wytrwały w tym przedsięwzięciu. Dla tych, którzy nie odkładają nauki na później, takie aplikacje są wspaniałym sposobem na naukę nowego języka - lub języków.

mat. sponsorowany

REKLAMA