Express-Miejski.pl

Jak wykonać trwały francuski manicure? Lakiery hybrydowe do frencha w praktyce

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

French manicure to ponadczasowa forma ozdabiania paznokci, która miewa swoje momenty chwały i zapomnienia, jednak nie można jej odmówić elegancji i klasy.

Choć tak naprawdę wcale nie wywodzi się z Francji i ze stolicą mody niewiele ma wspólnego, to uwielbiają ją kobiety na całym świecie. Sprawdź, jak wykonać manicure francuski.

Paznokcie hybrydowe french właśnie wracają na salony po raz kolejny, więc warto im się przyjrzeć, a jeszcze lepiej – nauczyć się wykonywać samodzielnie. Technika wcale nie jest skomplikowana, a dobrze wykonany francuski manicure będzie pasował do każdego stylu i kreacji.

Francuski manicure – jak przygotować paznokcie?

Przed wykonaniem stylizacji warto dobrze przygotować paznokcie, zwłaszcza jeśli chcemy, by manicure pozostał z nami przez kilka tygodni. Delikatnie wytnij skórki i uważaj, by się nie zranić, bo przy jasnych kolorach paznokci takie błędy będą mocno widoczne. French najlepiej wygląda na nieco dłuższej płytce, dlatego miej to na uwadze przy nadawaniu ostatecznego kształtu i długości paznokciom. Zanim nałożysz bazę, pamiętaj, by zmatowić powierzchnię płytki oraz bardzo dokładnie ją odtłuścić. Gdy produkt jest już utwardzony, możesz przystąpić do ozdabiania paznokci.

Jak wykonać french hybrydowy?

Tradycyjny manicure francuski to neutralny kolor bazowy wykończony białym łukiem. Całą powierzchnię płytki pokryj beżowym lub jasnoróżowym lakierem hybrydowym do frencha. Jasne odcienie mogą pozostawiać prześwity, dlatego prawdopodobnie niezbędne będzie nałożenie kolejnej warstwy. Pamiętaj, by dobrze utwardzać światłem LED każdą warstwę po kolei, istotne jest również to, by lakier nakładać jak najcieniej. W przeciwnym wypadku powierzchnia produktu pod wpływem ciepła promieni UV może się zmarszczyć i szybko oderwać od paznokcia.

Jeśli jesteś już zadowolona z efektu, pora na wykonanie zdobienia. Przy pomocy białego lakieru namaluj łuk jednym pewnym pociągnięciem wzdłuż całego wolnego brzegu paznokcia. Nie jesteś pewna swoich zdolności manualnych? Wykorzystaj specjalne naklejane paski, dzięki którym krawędzie łuku będą idealnie równe i ostre. Możesz też użyć drewnianych patyczków do zdobień, którymi wyrównasz łuk lub zetrzesz nadmiar lakieru. Ponownie zwróć uwagę, by warstwa nakładanego produktu była cienka, łatwiej będzie ci zapanować nad idealnym efektem. Zarówno zestaw lakierów hybrydowych do frencha, jak i wszystkie niezbędne akcesoria znajdziesz w specjalnie dedykowanej kategorii w sklepie Cosmetics Zone.


Klasyczny french na paznokciach w kształcie migdałów

Jaki lakier hybrydowy do frencha wybrać?

Klasyczna paleta kolorów do tego zdobienia zamyka się w beżach i jasnym różu. Francuski manicure powinien być delikatny i elegancki. W zależności od twoich upodobań, karnacji czy stylizacji możesz wybrać cieplejszy lub chłodniejszy odcień lakieru. French jest bardzo popularnym trendem w modzie ślubnej, jednak to także doskonały wybór na co dzień, jeśli obowiązuje cię formalny dress code. W zakresie białego lakieru, którym wykonasz charakterystyczny łuk, możesz dobrać tradycyjną czystą biel lub jej perłową alternatywę. Chcesz nieco uatrakcyjnić grzeczny wygląd paznokci? Zdecyduj się na bazowy lakier z drobinkami lub pokryj cały manicure brokatowym topem. Wiosenne słońce pięknie będzie się odbijać od twoich dłoni.

Odwrócony french na paznokaciach

Lakiery hybrydowe do french manicure to konkretna paleta odcieni, jednak nie bój się eksperymentować z kolorami. Możesz wykorzystać niezwykle modne w tym sezonie pastele i wykończyć stylizację brokatowym łukiem w tym samym odcieniu. French nie musi być nudny! Oryginalny efekt zapewni również wariant „baby boomer”, czyli jasny róż przechodzący w biel łagodną rozmytą linią. Wybierz klasyczną wersję lub taką, którą dyktuje ci twoja własna wyobraźnia, a z pewnością to zdobienie nie będzie miało prawa się znudzić.

mat. sponsorowany

REKLAMA