Express-Miejski.pl

Komedie Woody’ego Allena

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Bez wątpienia Woody Allen to jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców na świecie.

I chociaż w swoim artystycznym dorobku znajdują się zarówno dramaty, jak i komedie, to znaczna większość kojarzy go z zabawnych i ponadczasowych tekstów.

Kultowe komedie filmowe

Prawdopodobnie na szczytach rankingów filmowych „Annie Hall” pojawia się najczęściej. Jednak wśród najzabawniejszych ekranizacji reżysera znajdują się też „Zbrodnie i wykroczenia”, „Manhattan”, „Purpurowa róża z Kairu”, „Miłość i śmierć” i „O północy w Paryżu”.

Słynne sztuki teatralne

Znany na całym świecie reżyser rozpoczął swoją pełną sukcesów karierę od pisania sztuk na Broadwayu. Chociaż artysta kojarzony jest przede wszystkim ze swoich kultowych filmów, od lat 60. Allen wyprodukował kilka do dziś uwielbianych przez publiczność spektakli.

Wspaniałe komedie Woody'ego Allena „Zagraj to jeszcze raz, Sam” i „Miłość w Saybrook” można obejrzeć w warszawskim Teatrze 6. piętro. Bilety na spektakle znajdziecie na portalu ewejsciowki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-6-pietro,135

Styl komedii Woody’ego Allena

Filmy Woody’ego Allena kreują niepowtarzalną atmosferę. Są niezwykle dowcipne, a jednocześnie wyrafinowane i nostalgiczne. Koncentrują się przede wszystkim na sarkastycznym żarcie, ale też satyrze i cynizmie.

Najczęstszymi motywami komedii są oczywiście miłość, związki, romanse, skomplikowane relacje, seks, miasto i społeczeństwo Amerykańskie.

W produkcjach można zauważyć też powtarzające się typy bohaterów. Na ekranie zobaczymy często złożone osobowości neurotyków, nowojorczyków, artystów, Żydów i intelektualistów.

mat. sponsorowany

REKLAMA