Express-Miejski.pl

Ciemny brąz na włosach – komu pasuje?

zdjęcie ilustracyjne fot.: stock.adobe.com

Brązowe włosy nie wychodzą z mody. Wiele kobiet decyduje się na domową koloryzację właśnie dlatego, że ten odcień wydaje się idealny dla ich typu urody.

Ale komu tak naprawdę pasuje brąz? Czy sprawdzi się w każdym przypadku? Jeżeli chcesz, aby na Twoich włosach zawitał ciemny brąz – farba, którą wybierzesz, powinna być odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb. Na co zwrócić szczególną uwagę oraz czy lepiej wybrać produkt z amoniakiem, czy może bez niego?

Ciemny brąz – kto powinien wybrać ten odcień włosów?

Okazuje się, że ciemne odcienie brązu pasują głównie tym osobom, które naturalnie mają ciemniejszą karnację. Ważna jest także wyrazista oprawa oczu, chociaż sam ich kolor jest tutaj praktycznie dowolny. Niewiele osób wie, że brąz tego rodzaju będzie mocno podkreśla rysy twarzy. Chociaż może się wydawać, że ciemne włosy wyszczuplają, to jeżeli niekoniecznie chcemy uwydatniać okrągłą buzię – lepiej rozważyć koloryzację na blond. 

Warto jednak pamiętać, że jeżeli mamy ochotę przefarbować włosy na ciemny brąz – farba powinna znaleźć się w naszym zakupowym koszyku. Aktualnie zmiana odcienia nie jest szczególnie problematyczna. Jeżeli stwierdzimy, że nie jest to nasz kolor, w każdej chwili możemy udać się do salonu fryzjerskiego bądź postawić na domową koloryzację. 

Koloryzacja niezawierająca amoniaku czy z jego dodatkiem?

Niezależnie od tego, jaki kolor farby nas interesuje – warto zastanowić się, jaki rodzaj produktu wybrać do koloryzacji. Na sklepowych półkach mamy szeroki wybór kosmetyków, które pomogą nam w uzyskaniu właściwego odcienia. Czy koloryzacja bez amoniaku jest lepsza od tej z jego dodatkiem? Tutaj warto podkreślić, że oba preparaty będą równie skuteczne. To od nas zależy, który wariant będzie dla nas lepszym wyborem. Koloryzacja bez amoniaku stała się w ostatnich latach szczególnie popularna. Są osoby, które wolą unikać tego składnika w farbach do włosów. Warto jednak podkreślić, że składy produktów są stale udoskonalane i znacznie bezpieczniejsze niż kiedyś. Jednak zarówno koloryzacja bez amoniaku, jak i z jego dodatkiem może przynieść zaskakujące efekty.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja brązowych włosów?

Marzy Ci się ciemny brąz? Farba, którą wybierzesz, nie powinna niszczyć włosów, jednak warto mieć na uwadze, że koloryzacja (zarówno ta domowa, jak i w salonie) wymaga od nas zastosowania odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy, aby po farbowaniu skupić się przede wszystkim na nawilżaniu, odżywianiu i regeneracji pasm. Istotna okazuje się także ochrona koloru, który może wypłukiwać się wraz z kolejnymi myciami. 

Na sklepowych półkach warto szukać między innymi kosmetyków z bogatym składem. Coraz częściej producenci wskazują, czy konkretny szampon do włosów bądź odżywka będą przeznaczone raczej dla blondynek, czy dla osób o ciemniejszej barwie pasm. Czy ma to jednak znaczenie? Okazuje się, że tak. Na przykład niektóre odżywki i szampony dla włosów w kolorze blond będą działały ochładzająco czy pomagały pozbyć się żółtych tonów. Efekt ten niekoniecznie będzie potrzebny przy brązowych pasmach. 

mat. sponsorowany

REKLAMA