Express-Miejski.pl

Chcesz nauczyć się pływać? Postaw na szkołę pływania

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Pływanie jest bardzo przyjemnym zajęciem, ale tylko i wyłącznie dla osób, które potrafią to robić. 

Niestety wciąż wiele osób za młodu się do tego nie przykłada i później na starość, zamiast bawić się ze swoimi dziećmi w basenie, siedzą na skraju i moczą nogi. Nie da się ukryć, to na pewno do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy. Czy można „na starość” nauczyć się pływania? Jak najbardziej tak. Zapoznajmy się ze szczegółami.

Profesjonalny basen

Na pewno „na sucho” nie nauczymy się pływać. Woda jest potrzebna. Warto na sam początek oswoić się z wodą. Musimy pamiętać, że na każdym basenie jest opis, jaką ma głębokość. Dzięki temu możemy do niego wejść (nawet nie umiejąc pływać). Wejście na nogach jest bezpieczne. Woda na pewno nas nie zakryje. Jednak należy się upewnić co do głębokości.

Takie oswojenie z wodą jest niezmiernie ważne. Ma pozytywny wpływ i na pewno będzie procentowało podczas nauki pływania. Wybierzmy odpowiedni basen, na przykład basen SGGW  i zacznijmy tam regularnie chodzić.

Nawet jeśli mają to być na początek jedynie wejścia do basenu i przechadzanie się po dnie. Jest to zawsze pierwszy krok. Dzięki niemu postawimy krok kolejny, który już na pewno będzie znacznie odważniejszy.

Pora zapisać się na naukę pływania

Na pewno nauka pływania będzie dla nas wyzwaniem. Jeśli przez kilkadziesiąt lat nie pływaliśmy, to może nawet pokazać się niewielki lęk. Doświadczeni instruktorzy sobie z tym poradzą. Bez dwóch zdań. Musimy poszukać najlepszej szkoły, która oferuje naukę pływania dla osób dorosłych https://paar.edu.pl/nauka-plywania-dla-doroslych. Taka szkoła na pewno wie, jak postępować nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby się nie poddawać. Nawet gdy na pierwszych, czy też kolejnych zajęciach coś nam nie wychodzi, to nie wychodźmy obrażeni z basenu. Nie uda się nam utrzymać na wodze za piątym, czy też pięćdziesiątym razem, ale za pięćdziesiątym pierwszym może się to już udać.

Musimy wyznaczyć sobie cel. Tym celem powinno być przepłynięcie długości basenu. Do tego celu zbliżamy się podczas każdych kolejnych zajęć. Gdy w końcu cel ten uda się nam zrealizować, to będziemy najszczęśliwszymi ludźmi.

Na pewno dzięki posiadaniu umiejętności pływania nabierzemy pewności siebie, nie będziemy już unikać basenu niczym ognia, a nasze dzieci będą naprawdę szczęśliwe, ponieważ w końcu wybierzemy się z nimi do aquaparku w zbliżający się weekend.

Pamiętajmy, że najważniejszy jest nasz komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Jeśli podczas nauki pływania tego nie czujemy, to musimy wiedzieć, że coś jest nie tak. Czasem może nam po prostu nie odpowiadać instruktor, ale pamiętajmy, że instruktora zawsze można zmienić. Nie da się tego ukryć. Po kilku zajęciach w basenie nabierzemy już pewności siebie i będziemy na to wszystko patrzeć całkiem inaczej. Cieszy nas to, ponieważ czekaliśmy na ten moment od wielu, wielu lat. Jedyne czego będziemy żałować, to tego, że wcześniej nie zdecydowaliśmy się na taki kurs.

mat. sponsorowany

REKLAMA