Express-Miejski.pl

Jak rozwijać swojego Instagrama?

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik

Jak rozwijać swojego Instagrama? Rozwijanie profilu na Instagramie nie musi być trudnym zadaniem. 

Na tym portalu społecznościowym znajdzie się jeszcze dużo miejsca dla ciekawych treści. W tym artykule poznasz kilka cennych wskazówek, dzięki którym zdobywanie rozgłosu na Instagramie będzie łatwiejsze. Możesz wykorzystać je na każdym etapie swojej przygody z mediami społecznościowymi.

Wybierz odpowiednią nazwę na Instagrama

Historia sukcesu w social media powinna zaczynać się już na etapie założenia konta. Warto zadbać o prostą i łatwą do wymówienia nazwę na Instagrama. Należy unikać ciągów cyfr. Takie nazwy nie wyglądają zbyt profesjonalnie. Budzą nieodłączne skojarzenia z botami. Ważna jest również jak największa unikalność. Jest to pierwszy krok do wyróżnienia się na Instagramie.

Zadbaj o temat przewodni

Chcesz zdobyć popularność na Instagramie? Musisz czymś się wyróżnić. Kolejny profil o wszystkim zginie i nie zostanie przez nikogo zauważony. Dlatego zaplanuj temat przewodni. Musi być to coś, co lubisz i na czym się znasz. Bądź sobą i nie udawaj nikogo innego. Opowiadaj o swoich zainteresowaniach, pracy czy też zamierzeniach. Zadbaj o postrzeganie jako ekspert w swojej dziedzinie.

Postaraj się o atrakcyjną wizytówkę

Wizytówka profilu to pierwsze miejsce, gdzie trafią wszystkie osoby zainteresowane Twoimi materiałami. Ważne jest zdjęcie profilowe. Postaraj się o to, żeby przyciągało uwagę. Nie zapomnij o swoim opisie. Możesz używać w nim hasztagów, dzięki którym w skrócie przedstawisz zawartość Twojego Instagrama. Dzięki atrakcyjnemu profilowi łatwiej skłonisz potencjalnych followersów do wciśnięcia przycisku śledzenia.

Jakość zdjęć jest bardzo istotna

Instagram to portal społecznościowy, w którym dominują zdjęcia. Powinny mieć one wysoką jakość. Zadbaj także o ich wymiary, które będą dopasowane do wymagań Instagrama. Niezbędne jest również odpowiednie kadrowanie. Korzystaj z narzędzi do poprawiania jakości zdjęć, jakie oferowane są przez Instagram. Dzięki temu Internauci znacznie częściej będą wracać na Twój profil.

Wyróżnij się za pomocą hasztagów

Instagram to nie tylko zdjęcia. Przy każdej swojej fotografii masz możliwość umieszczenia opisu. Odpowiednio skonstruowany opis pozwoli na łatwe odnalezienie zdjęcia. Możesz używać w tym celu hasztagów.

Jakich hasztagów używać? Są dwie szkoły. Pierwsza z nich poleca używanie popularnych hasztagów. Druga z kolei zaleca stosowanie niszowych. Jedno jest pewne. Warto eksperymentować i znaleźć złoty środek. Jeśli nie masz pomysłu na hasztagi, to skorzystaj z darmowego generatora hasztagów: https://polskielajki.pl/generator-hasztagow-na-instagramie/

Działaj aktywnie i zachęcaj do aktywności

Stwórz sobie plan dodawania materiałów na Instagrama. Taki plan możesz opracować raz w tygodniu. Postaraj się o regularne dodawanie zdjęć. Twój profil powinien żyć dzięki częstej aktualizacji. Zadbaj o opisy zdjęć, które będą zawierać CTA, czyli wezwanie do działania. Możesz poprosić o opinię na temat zdjęcia lub podzielenie się innymi wrażeniami. Wszystko po to, żeby Twoi followersi jak najczęściej wracali do Ciebie. Przetestuj publikowanie zdjęć o różnych porach dnia. Sprawdź, kiedy odzew Internautów jest najbardziej aktywny.

Odszukaj profile o podobnej tematyce

Na Instagramie trudno znaleźć niszę. Prawie każda tematyka jest już na tym portalu obecna. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zaznaczyć swoją obecność na podobnych profilach. Jak to zrobić? Komentuj zdjęcia innych. Odpowiadaj na komentarze i wzmianki dotyczące Twojego profilu. Oznaczaj inne profile w opisach swoich zdjęć. Działaj jednak z wyczuciem i klasą. Nikt nie lubi przesadnej nachalności.

Eksperymentuj z InstaStory

Nie bój się nagrywać filmów na Instagrama. Instastory to krótkie relacje, które mogą mieć długość co najwyżej 15 sekund. Czy to niewiele? To dostatecznie dużo, żeby wzbudzić zainteresowanie Internautów. Taka relacja widnieje zaledwie przez 24 godziny. Może być to zachęta do częstego zaglądania na Twojego Instagrama. Postaraj się to wykorzystać.

Samo założenie profilu na Instagramie to jeszcze nie wszystko. Do odniesienia sukcesu potrzebny jest dobry plan. W tym artykule przedstawiliśmy kilka pomysłów na optymalizację i rozwój swojego Instagrama. Chcesz rozwijać swój profil? Sprawdź, czy korzystasz ze wszystkich powyższych wskazówek.

mat. sponsorowany

REKLAMA